موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی پتروشیمی

a/105879 :کد

صنایع پتروشیمی؛

انجام ممیزی سراسری پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -انجام ممیزی سراسری پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی

انجام ممیزی سراسری پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی در برنامه قرار گرفته است.

 

  • مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه "پشت هم اتفاق افتادن حوادث پتروشیمی کاملا اتفاقی بود"، گفت: انجام ممیزی سراسری پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی در برنامه قرار گرفته است.


به گزارش تحلیل ایران، «حمیدرضا عجمی» مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: در حوادث متعدد پتروشیمی در 6 ماهه نخست امسال، موضوع بدافزارها در تجهیزات نصب شده در مجتمع های پتروشیمی مطرح نبود و رئیس سازمان پدافند غیرعامل هم به صورت رسمی این مسئله را تأیید کرده که بدافزارها موجب بروز این حوادث نشده اند.

 

عجمی در خصوص انجام ممیزی ها در مجتمع های پتروشیمی گفت: انجام ممیزی ها کاری نیست که بدواً بخواهد انجام شود، یک مقدار زمینه سازی و مقدمه سازی نیاز دارد؛ در سطح کشور در این سطح که بخواهد ممیزی در تمامی واحدهای پتروشیمی انجام گیرد، پتانسیل اینکار وجود ندارد. بعضی ها مدعی می شوند ما می توانیم ممیزی سراسری مجتمع های پتروشیمی را انجام دهیم، اما وقتی بر روی مسائل فنی دقیق می شویم، می بینیم که امکان فنی این کار را ندارند؛ برای همین است که برنامه ریزی شده تا اینکار به صورت مشارکتی با حضور شرکت های خارجی و داخلی صاحب صلاحیت انجام شود.

 

مدیر HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه "امکان واگذاری ممیزی درون مجتمع ها به خود شرکت ها و دیگر شرکت های صاحب صلاحیت ایرانی وجود دارد"، گفت: با وجود آنکه ظرفیت ممیزی محدود درون مجتمع ها در داخل کشور وجود دارد، در خصوص ممیزی سراسری صنعت پتروشیمی که اخیراً وزیر نفت دستور آنرا به معاون خود در امور پتروشیمی ابلاغ کرده، اینطور نیست.معاون وزیر نفت نیز به مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی این موضوع را ابلاغ کرده و ما داریم برنامه ریزی می کنیم و در تدوین برنامه ها در این زمینه جلو می رویم.تا چند وقت دیگر الگوی کلی را خدمت آقای وزیر ارائه می کنیم، تا وقتی تأیید کردند اجرای آن را آغاز می کنیم.

 

این مقام مسئول در خصوص دلیل بروز حوادث متعدد در صنعت پتروشیمی ایران در 6 ماهه نخست امسال گفت: بیشترین دلیل بروز این حوادث، خطای نیروی انسانی و عدم توجه به الزامات ایمنی و HSE و بحث های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بود. اگر آمادگی قبلی در مجتمع های حادثه دیده وجود داشت و اگر نیروی انسانی واقعا آماده کار بودند، این حوادث نباید آنقدر گسترده می شد و می توان بروز این حوادث را به بی توجهی به فرهنگ عمومی کار مرتبط دانست.در ذهن ما هم سوال شده بود که چرا اینها این حوادث به دنبال هم اتفاق می افتد اما بعد از انجام بررسی ها متوجه شدیم، پشت هم اتفاق افتادن این حوادث، کاملا اتفاقی بود.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :