موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/105914 :کد

نایب رئیس کمیسیون انرژی؛

حمایت کمیسیون انرژی از برنامه‌ های تولید نفت

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -حمایت کمیسیون انرژی از برنامه‌ های تولید نفت

کمیسیون از برنامه‌های تولید نفتی و به ویژه صیانت از مخازن تولید حمایت می‌کند.

 

 
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ایران نقش مهمی در تصمیم‌گیری اوپک دارد، گفت: کمیسیون از برنامه‌های تولید نفتی و به ویژه صیانت از مخازن تولید حمایت می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، علی ادیانی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه اوپک نهاد بین‌المللی تعیین کننده قیمت نفت است، گفت: ایران نقش کلیدی و بسیار موثری در این سازمان دارد البته در شرایط تحریم با صحنه‌گردانی نظام سلطه و عربستان در منطقه بخشی از جایگاه ایران در تصمیم‌سازی اوپک تنزل پیدا کرده و عربستان در منطقه بخشی از جایگاه ایران در تصمیم‌سازی اوپک تنزل پیدا کرده بود ضمن اینکه حجم تولید نیز با کاهش مواجه بود.نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس، اظهار کرد: در حال حاضر که به دوره قبل از تحریم برمی‌گردیم علایم و شواهد نشان‌گر این است که ایران در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری اوپک نقش دارد و به جایگاه اولیه‌اش برمی‌گردد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس افزود: دلیل این مسأله نیز نقش ایران و اثربخشی آن در جلسه مشورتی اخیر اوپک در الجزایر بود که تصمیم خوبی گرفته شد.به نظر می‌رسد اگر در این روند سکان‌دار مذاکرات نفتی یعنی وزیر نفت به درستی نقش آفرینی کند ما هم به منافع خودمان بهتر دست پیدا می‌کنیم.ادیانی در ادامه با بیان اینکه در حوزه تولید نفتی در رشد هستیم، گفت: تصمیمات منطقی و کارشناسی اوپک برای مصرف کننده و تولیدکننده‌های نفت مفید و موثر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: بنای کمیسیون حمایت از برنامه‌های تولید نفت به ویژه مباحث مربوط به صیانت از مخازن تولید مبتنی بر داشته‌ها و استانداردهای علمی است. در واقع دیدگاه‌های دولت و وزارت نفت باید به سمتی باشد که از حجم خام‌فروشی کم کرده و به سمت ایجاد فرآورده‌های نفتی برویم که قطعاً کمیسیون انرژی حمایت کنیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :