موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105929 :کد

شهرداری تهران

بودجه غیرنقد؛ حیات خلوت شهرداری است

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -بودجه غیرنقد؛ حیات خلوت شهرداری است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه حیات خلوت شهرداری تهران بودجه غیرنقد است، گفت: شهرداری به جای برگزاری همایش‌های تشریفاتی در برج میلاد، سرکرده‌های زباله جمع کن‌

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه حیات خلوت شهرداری تهران بودجه غیرنقد است، گفت: شهرداری به جای برگزاری همایش‌های تشریفاتی در برج میلاد، سرکرده‌های زباله جمع کن‌های شهر تهران را شناسایی کند و با این افراد جلسه‌ای داشته باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،رحمت‌الله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران، در بررسی الزامات بودجه سال 96 شهرداری تهران، با بیان اینکه حیات خلوت شهرداری بخش غیرنقد بودجه است، تاکید کرد: تمام قدرت نظارتی شورا فقط در بخش نقد بودجه است و بخش غیرنقد از حیطه نظارتی شورا خارج است.


وی ادامه داد: در سال 93، سهم بودجه غیرنقد شهرداری 51 درصد بود که در سال 94 به 40 درصد کاهش یافت و در سال 95 قرار بود به 35 درصد برسد که با ترفندی از سوی شهرداری و در صحن به 40 درصد رسید. پیشنهاد کمیسیون سلامت برای بودجه غیرنقد سال آتی، 25 درصد است.


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه در دولت نیز بودجه غیرنقد نداریم، گفت: بودجه غیر نقد صرفا باید برای تهاتر ملک و برای مودیان باشد و نباید شهرداری خارج از این چارچوب از طریق غیر نقد اقدام کند، چالش اصلی ما بودجه غیرنقد است.

 

وی خطاب به رئیس شورای شهر گفت: اگر واقعا قصد اصلاح دارید، این موضوع را اصلاح کنید


حافظی در تشریح مشکلات زیست محیطی منطقه 18 شهرداری تهران با اشاره به رشد بی رویه قهوه خانه‌های سنتی در مزارع کشاورزی این منطقه که به صورت غیرمجاز احداث شده اند، اظهار کرد: جانوران موذی و موش‌ها در تمامی مناطق شهر تهران افزایش یافته و به تهدید جدی برای سلامت شهروندان تبدیل شده است. این معضل با تغییر در مدیریت مجموعه ساماندهی مشاغل تشدید یافته است.


وی ادامه داد: 400 هکتارگودال های شن و ماسه واقع در منطقه 18، بیش از 130 متر عمق دارند و در یک محل، فاصله لبه رودخانه کن با گودال ها به کمتر از 5 متر رسیده که تهدید جدی برای ساکنین منطقه است از این رو باید ایمن سازی دیوارهای این گودال ها تسریع شود.


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره محله امام خمینی(ره) نیز گفت: بازار آهن با مساحت 39 هزار متر مربع با بیش از 9 هزار واحد تجاری در این محدوده مستقر است که حدود 13 هزار متر آن متعلق به شهرداری تهران است. هر روز ساعت 3 بامداد در این بازار، آهن تخلیه می شود که این کار آرامش ساکنان این محله را سلب و مختل کرده است.


حافظی درباره تفکیک زباله به صورت غیررسمی در تقی آباد، افزود: بهتر است شهرداری به جای برگزاری همایش های تشریفاتی در برج میلاد، سرکرده های زباله جمع کن های شهر تهران را شناسایی کند و با این افراد جلسه داشته باشد تا موضوع جمع آوری زباله در شهر تهران، ساماندهی و به کهریزک منتقل شود. با این کار، سلامت افرادی که زباله جمع کن هستند نیز تهدید نخواهد شد.


وی با اشاره به فعالیت کارخانه آسفالت سازی متعلق به شهرداری در این منطقه، گفت: یکی از خطوط این کارخانه نیاز به اخذ تاییدیه زیست محیطی از سازمان محیط زیست دارد که باید این کار انجام شود در غیر این صورت از طریق کمیته ماده 20 نسبت به پلمپ این خط اقدام خواهد شد.


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه تناسبی میان بودجه مصوب و مشکلات منطقه 18 وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد که در بودجه سال آینده به این موضوع توجه شود.


حافظی از ذبج غیر رسمی و نگهداری دام در محلات صاحب الزمان، یافت آباد شمالی و جنوبی و نوروز آباد خبر داد و گفت: فعالیت دامداری ها باید از مناطق مسکونی خارج شود.


ایسنا نوشت :رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه تعداد کارگران پیمانکاران خدمات شهری شهرداری منطقه با قراردادها تطبیق ندارد، تصریح کرد: شهرداری منطقه می تواند از ظرفیت نظارتی شورایاران در این خصوص بهره مند شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :