موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/105948 :کد

عربستان

عربستان از مقدسات مذهبی سوء استفاده سیاسی می کند

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۸
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -عربستان از مقدسات مذهبی سوء استفاده سیاسی می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه، خبر حمله موشکی یمنی ها به مکه مکرمه را دروغ سعودی ها توصیف کرد و گفت: عربستان با خبرسازی های دروغ و سوژه های بی ربط از مسائل مذهبی و مقدسات سوءاستفاده سیاسی می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه، خبر حمله موشکی یمنی ها به مکه مکرمه را دروغ سعودی ها توصیف کرد و گفت: عربستان با خبرسازی های دروغ و سوژه های بی ربط از مسائل مذهبی و مقدسات سوءاستفاده سیاسی می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران بهرام قاسمی درباره موضع گیری ایران نسبت به نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در عربستان ضد یمن اظهار کرد: ما هنوز تصمیم مشخصی اتخاذ نکردیم ولی تصورمان این است که متاسفانه عربستان سعی می کند با خبرسازی های دروغ و سوژه های بی ربط از مسائل و مقدسات مذهبی بهره برداری و سوءاستفاده های سیاسی کند.


وی افزود:همان طور که حتی منابع غربی و سایر کشورها اعلام کردند اصل خبر درست نیست و آنان بی جهت بحث مکه را مطرح کردند و سعی می کنند از آن همچون اهرم و احساسات در جوامع اسلامی سوء استفاده کنند که کار بسیار خطرناکی است و در ادامه و استمرارش می تواند دامن گیر خودشان در مسائل دیگری شود.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: این یک اشتباه بزرگ است و چیزی نیست که کسی در جهان امروز آن را باور کند، همه می توانند با توجه به اعتقادات مسلمانان در جهان اسلام از فرق گوناگون بفهمند و درک کنند که هیچ مسلمانی با هر گونه گرایش به سمت خودش، مدینه فاضله و مکه مکرمه شلیک نمی کند، این دروغ بزرگ تاریخی است که متاسفانه عربستان از آن بهره برداری های سیاسی نابجا می کند .

** فضای بین المللی بعد از برجام مساعدتر شده است


سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درباره فضای پسا برجام اظهار کرد: فضای بین المللی و کلی بعد از برجام برای ایران مساعدتر شده است.


قاسمی در پاسخ به این سوال که برجام نسبت به سال گذشته منفعل تر شده است، گفت: همه اینها بحث برانگیز و ارائه شاخص های خود است اما قطعا در همه حوزه ها نمی توان گفت نسبت به دو سال پیش ضعیف تر شده است.


رئیس مرکز دیپلماسی رسانه ای و عمومی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: اگر مشکلی است به خودمان برمی گردد و کم کاری می کنیم اما به طور کلی، فضای بین المللی برای ما بسیار مساعد است.


ایرنا نوشت : بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات تا جمعه 21 آبان پذیرای علاقه مندان و دوستداران عرصه خبر واطلاع رسانی خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :