موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/105949 :کد

حداد عادل

ترویج ملی‌گرایی افراطی و قومیت‌گرایی از برنامه های دشمن است

  ﺳﻪشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۲
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -ترویج ملی‌گرایی افراطی و قومیت‌گرایی از برنامه های دشمن است

غلامعلی حدادعادل گفت: ترویج ملی‌گرایی افراطی و بزرگنمایی از برخی شخصیت‌های تاریخی، نادیده گرفتن خیانت‌های رژیم پهلوی، قومیت‌گرایی و ترویج چهره‌های منحرف از برنامه‌های اصلی دشمنان است.

غلامعلی حدادعادل گفت: ترویج ملی‌گرایی افراطی و بزرگنمایی از برخی شخصیت‌های تاریخی، نادیده گرفتن خیانت‌های رژیم پهلوی، قومیت‌گرایی و ترویج چهره‌های منحرف از برنامه‌های اصلی دشمنان است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۲۵ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز دوشنبه ۱۳۹۵/۸/۱۷ به ریاست دکتر حداد عادل برگزار شد.


حداد عادل در این جلسه با اشاره به لزوم توجه بیشتر به رشته تاریخ گفت: هجمه به انقلاب اسلامی و دستاوردهای بزرگ ملت ایران با تحریف تاریخ در جریان است.


رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی تاکید کرد: متاسفانه ظرفیت فضای مجازی هم به هجمه دشمنان به انقلاب اسلامی کمک کرده است.


وی افزود: با نگاهی مختصر به شبکه‌های اجتماعی متوجه می‌شویم که تحریف تاریخ معاصر از اهم سرفصل‌های تهاجم فرهنگی علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی است.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ترویج ملی‌گرایی افراطی و بزرگنمایی از برخی شخصیت‌های تاریخی، نادیده گرفتن خیانت‌های رژیم پهلوی به ملت ایران، قومیت‌گرایی و ترویج چهره‌های منحرف از برنامه‌های اصلی دشمنان است.


رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای مانند بی‌بی‌سی و من و تو و...، در سال‌های اخیر تحریف تاریخ معاصر را جدی گرفته‌اند و برای مقابله با این دشمنی‌ها باید ما هم تاریخ را جدی‌تر بگیریم.


رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در ادامه و با اشاره به برخی از تحلیل‌های ارائه شده در مورد تحول علوم انسانی در رسانه‌ها گفت: برخلاف این تبلیغات هدف از ارتقاء و تحول علوم انسانی به معنای کنارگذاشتن کامل علوم انسانی رایج و موجود نیست. هدف از این طرح توانمندسازی علوم انسانی در حل مشکلات جامعه است.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: خوشبختانه روند کار تحول و ارتقاء علوم انسانی که با همکاری همه نهادهای مسئول در دست انجام است یک کار کارشناسانه است که با توجه و استفاده از همه سرمایه‌های علمی کشور در حال پیگیری است.


مهر نوشت : رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: البته همه نهادهای علمی و آموزشی باید با توان بیشتری وارد میدان شوند.


وی افزود: مطالعه تاریخ نه تنها یک فعالیت علمی بلکه یک نیاز راهبردی برای ساخت آینده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :