موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106002 :کد

بر اساس گزارش:

معاون وزیرخارجه دانمارک شهادت زائران ایرانی را تسلیت گفت

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -معاون وزیرخارجه دانمارک شهادت زائران ایرانی را تسلیت گفت

معاون وزیر خارجه دانمارک با ابراز همدردی و تسلیت به مناسبت جان باختن شماری از ایرانیان در حادثه تروریستی سامرا، بر توسعه روابط دوجانبه کپنهاک- تهران تاکید کرد.

 

 معاون وزیر خارجه دانمارک با ابراز همدردی و تسلیت به مناسبت جان باختن شماری از ایرانیان در حادثه تروریستی سامرا، بر توسعه روابط دوجانبه کپنهاک- تهران تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، خانم «ویسبورگ» معاون وزیر خارجه دانمارک که جهت مشورت های سیاسی به تهران سفر کرده است، با «مجید تخت روانچی» معاون اروپا – آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.


در این ملاقات، معاون وزیر خارجه دانمارک پس از ابراز همدردی و تسلیت به مناسبت جان باختن شماری از ایرانیان در حادثه تروریستی سامرا، با اشاره به مناسبات نزدیک تهران – کپنهاگ، بر علاقه مندی این کشور به توسعه هر چه بیشتر همکاری ها با ایران در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی تاکید و ابراز امیدواری کرد که وزیر خارجه کشورمان در آینده ای نزدیک از کپهناگ دیدار نماید.وی همچنین از معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه دعوت کرد که جهت برگزاری دور بعد مشورت های سیاسی بین دو کشور، به دانمارک سفر نماید.


مهر نوشت: «تخت روانچی» معاون اروپا- آمریکای وزارتخارجه کشورمان نیز با اشاره به اراده سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری ها با کشورهای اروپایی از جمله دانمارک، بر لزوم رفع مشکلات در زمینه های بانکی تاکید کرد.وی به وجود زمینه های لازم برای همکاری های مشترک در حوزه فنآوری های عالی از جمله نانوتکنولوژی نیز اشاره نمود که مورد استقبال همتای دانمارکی قرار گرفت.

 

 

                               

دانمارک     همدردی     تسلیت     ایران     سامرا    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :