موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106003 :کد

رئیس کمیسیون اروپا :

تحولات اخیر ترکیه موجب نگرانی است

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -تحولات اخیر ترکیه موجب نگرانی است

رئیس کمیسیون اروپا با نگران‌کننده خواندن تحولات اخیر در ترکیه، تاکید کرد در صورت اجرا نشدن دستورالعمل‌های این اتحادیه، روادید سفر شهروندان ترکیه به اروپا لغو نشده و مسئولیت آن بر عهده اردوغان است.

رئیس کمیسیون اروپا با نگران‌کننده خواندن تحولات اخیر در ترکیه، تاکید کرد در صورت اجرا نشدن دستورالعمل‌های این اتحادیه، روادید سفر شهروندان ترکیه به اروپا لغو نشده و مسئولیت آن بر عهده «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه است.

 

به گزارش تحلیل ایران،«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه اعلام کرد تا زمانی که دولت ترکیه دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا را اجرا نکند، شهروندان این کشور شامل لغو روادید سفر به این قاره نخواهند شد.


یونکر با بیان اینکه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را مسئول اجرا نشدن دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا می‌داند، گفت: «هرکاری که مقامات ترکیه انجام می‌دهند مرا به این باور سوق می‌دهد که در آخر، ترکیه نمی‌خواهد با استانداردهای اروپا احترام بگذارد.»وی با بیان اینکه اروپا به ترکیه نیاز دارد، اما تاکید کرد که نمی‌توانند بخاطر این کشور از اصول اساسی خود دست بکشند.

فارس نوشت: رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از دولت ترکیه درخواست کرد تا به فرایند سیاسی معتبر بازگشته و با احترام گذاشتن به حقوق بشر از اجرای دموکراسی در کشورش دفاع کند.یونکر همچنین تحولات اخیر در ترکیه از جمله دستگیری رهبران و اعضای حزب دموکراتیک خلق این کشور را «نگران کننده» خوانده اما از آمادگی اروپا برای گفت‌وگوی سیاسی با ترکیه خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :