موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دین و اندیشه

a/106015 :کد

حدیث روز؛

ثواب عظیم قدمهای زائران امام حسین علیه السلام

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -ثواب عظیم قدمهای زائران امام حسین علیه السلام

هر كس براى زيارت قبر حسين عليه السلام خارج شود، هنگامى كه از خانه اش بيرون شد، براى هر قدمى يك گناهش آمرزيده مى شود.


هر كس براى زيارت قبر حسين عليه السلام خارج شود، هنگامى كه از خانه اش بيرون شد، براى هر قدمى يك گناهش آمرزيده مى شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، امام صادق علیه السلام فرمودند: هر كس براى زيارت قبر حسين عليه السلام خارج شود ، هنگامى كه از خانه اش بيرون شد ،براى هر قدمى يك گناهش آمرزيده مى شود و پيوسته با هر قدمى كه برمى دارد ، پاك تر مى شود تا به آن جا برسد و چون به آرامگاه رسيد ، خداوند ، به صورت درگوشى به اومى گويد: بنده من! از من بخواه تا عطايت كنم ، مرا بخوان تا اجابتت نمايم ، از من بطلبتا به تو بدهم ، حاجتت را از من بخواه تا برآوَرم.

 

امام صادق عليه السلام فرمود: بر خداست كه آنچه را وعده داده است ، عطا كند پيوسته با هر قدمى كه برمى دارد، پاك تر  مى شود تا به آن جا برسد و چون به آرامگاه رسيد، خداوند، به صورت درگوشی به او مى گويد: بنده من! از من بخواه تا عطايت كنم، مرا بخوان تا اجابتت نمايم، از من بطلب تا به تو بدهم، حاجتت را از من بخواه تا برآوَرم.  و امام صادق عليه السلام فرمود: بر خداست كه آنچه را وعده داده است ، عطا كند.
 
 متن حدیث:
 
امام صادق عليه السلام : اِنَّ الرَّجُلَ لَيَخرُجُ اِلى قَبرِ الحُسَينِ عليه السلام فَلَهُ اِذا خَرَجَ مِن اَهلِهِ بِاَوَّلِ خطوَةٍ مَغفِرَةٌ لِذُنوبِهِ ثُمَّ لَم يَزَل يُقَدَّسُ بِكُلِّ خُطوَةٍ حَتّى يَاْتيَهُ فَاِذا اَتاهُ ناجاهُ اللّه ُ ، فَقالَ : عَبدى سَلنى اُعطِكَ ادعُنى اُجِبكَ اُطلُب مِنّى اُعطِكَ سَلنى حاجَتَكَ اَقضِها لَكَ . قالَاَبو عَبدِ اللّه ِ عليه السلام : و حَقٌّ عَلَى اللّه ِ اَن يُعطىَ ما بَذَلَ.
 
"ثواب الاعمال، صفحه117"

 

منبع: مشرق

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :