موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106017 :کد

روسیا الیوم:

الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری‌ خواهان از کجا آمده است؟

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۶
تعداد بازدید : ۴۴۸   
 تحلیل ایران -الاغ دموکرات‌ها و فیل جمهوری‌ خواهان از کجا آمده است؟

نماد حزب جمهوری خواه فیل و نماد حزب دمکرات آمریکا الاغ است، اما دلیل انتخاب این نمادها چیست؟

 


نماد حزب جمهوری خواه فیل و نماد حزب دمکرات آمریکا الاغ است، اما دلیل انتخاب این نمادها چیست؟

به گزارش تحلیل ایران پایگاه روسیا الیوم نوشت: این داستان متعلق به 15 ژانویه سال 1870 میلادی است، وقتی که یک الاغ سیاه رنگ توسط توماس ناست، کاریکاتوریست آمریکایی، در هفته‌نامه هاربر به عنوان سمبل حزب دموکرات ترسیم شد. ناست در این کاریکاتور، الاغی را به تصویر کشیده بود که به شیر مرده‌ای لگد می‌زند. این در واقع یک تفسیر تند سیاسی درباره رفتار مطبوعات دموکرات‌ها بود که پس از مرگ وزیر جنگ جمهوری خواه دولت آبراهام لینکلن به او حمله و توهین کردند.ناست در این کاریکاتور نوشت که الاغ زنده به شیر مرده لگد می‌زند، این در واقع یک ضرب‌المثل انگلیسی است که می‌گوید الاغ زنده بهتر از شیر مرده است.    

العالم نوشت: همچنین روز 7 نوامبر 1874، سه روز پس از پیروزی قاطع دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان که برای اولین بار از اتمام جنگ داخلی بود، در همین مجله کاریکاتور یک فیل را ترسیم کرد. او که خود جمهوری خواه بود با این کاریکاتور، همکارانش را در این حزب مسخره کرد. ناست فیلی ترسیم کرده بود که برای فرار از الاغ دموکرات‌ها که پوست شیر مرده را به تن کرده و با لگد به فیل حمله می‌کند، حفری‌ای در زمین حفر می‌کند. این بار، الاغ، به روزنامه نیویورک هرالد اشاره داشت که هجدهمین رییس جمهور آمریکا، ژنرال اولس گرانت، را به شکل جولیوس سزار معاصر به تصویر کشیده بود؛ زیرا گرانت برای سومین دورۀ ریاست جمهوری خود تلاش می‌کرد.

گرانت که از شیفتگان نوآوری‌های ناست بود، پس از پیروزی در انتخابات 1868 گفت: «دو موضوع به من کمک کرد، شمشیر شیریدان (از ژنرال‌های دوران جنگ داخلی آمریکا) و قلم توماس ناست».ناست در سال‌های بعد تصاویر دیگری درباره داستان الاغ و فیل ترسیم و کمک کرد که آن دو به سمبل‌های معروف آمریکا و رقبای سیاسی ابدی این کشور تبدیل شدند.دموکرات‌ها به الاغی که جمهوری‌خواهان به آنان هدیه دادند، افتخار می‌کنند اما تاکنون آن را به شعار رسمی حزب تبدیل نکرده‌اند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :