موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی-مذهبی

a/106050 :کد

جنگ یمن

جنگ یمن صحنه امتحان بشریت است

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -جنگ یمن صحنه امتحان بشریت است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در یمن هر روز جنایت رخ می دهد و این کشور صحنه امتحان بشریت در دنیای امروز است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در یمن هر روز جنایت رخ می دهد و این کشور صحنه امتحان بشریت در دنیای امروز است؛ بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر به جای مقابله با دولت مهاجم به این جنایتکار در کشتن بیگناهان کمک می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، وی روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، افزود: در دنیای امروز به دلیل دور شدن از آموزه های دینی، عاطفه و احساس جایگاهی ندارد و بسیاری از سیاستمداران بین المللی تنها به فکر حفظ جایگاه خود هستند و برای آنها مهم نیست که در پیرامونشان چه جنایت هایی رخ می دهد.


وی بیان کرد: یکی از روزنامه های معروف انگلیس به دولت این کشور انتقاد کرده است که شما 2 میلیارد دلار به عربستان اسلحه فروختید که با آن هزاران بیگناه را در یمن کشته و عده بسیاری را زخمی و بی خانمان کند؛ این حقیقت دنیای امروز است.


عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت آن کشور آغاز کرده و تاکنون موجب شهادت شمار زیادی از مسلمانان و ویرانی های عظیمی در این کشور شده است.


وی ادامه داد: در همین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 2 نفری که هر 2 به انواع فسادها آلوده و سابقه دار هستند، می خواهند رئیس جمهور کشوری شوند که ادعای سکان داری دنیا را دارد، وای به حال این دنیا که این گونه از تعالیم انبیا به دور افتاده است.


آیت الله مکارم شیرازی گفت: جهان تنها در صورتی اصلاح می شود که به سمت معارف دینی و آموزه های پیامبران الهی حرکت کند و برای رسیدن به این هدف باید منتظر ظهور منجی عالم بود وگرنه از تشکیلات بین المللی امروزی که به جای حمایت از مظلوم مدافع ظالمان هستند، انتظاری نمی رود.


وی افزود: باید به دولت عربستان و کسانی که به آن اسلحه می دهند گفت با کشتن بیگناهان و نابود کردن یمن در نهایت می خواهید به چه هدفی برسید، آیا دوست دارید بر ویرانه ها حکومت کنید؛ نکته اینجاست که خود مهاجمان هم نمی دانند به دنبال چه هستند و تنها در اثر شهوت مال و قدرت دست به این جنایت ها می زنند.


ایرنا نوشت : این مرجع تقلید، با بیان این که هوای نفس به قدرت، مال و شهوت از جمله بت های شیطانی در عصر حاضر است که انسان ها را از مسیر هدایت دور می کنند، افزود: هر کس باید شکستن بت ها را از خود شروع کند و اجازه ندهد فساد و تباهی به خصوص از راه شهوت او را از راه عبودیت دور کند.


وی بیان کرد: فضاهای مجازی به مکانی برای توطئه های فرهنگی دشمنان تبدیل شده است که در آن با ترویج انواع فسادهای اخلاقی و اجتماعی به دنبال تباهی جوانان و خانواده ها هستند، بنابراین باید با حفظ هوشیاری و مقابله با هوای نفس با این تهاجم مقابله کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :