موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106084 :کد

واکنش به انتخاب ترامپ

واکنش چین به پیروزی ترامپ

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -واکنش چین به پیروزی ترامپ

چین در اولین واکنش به پیروزی دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که همه تحولات مرتبط را از نزدیک دنبال می کند.

چین در اولین واکنش به پیروزی دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که همه تحولات مرتبط را از نزدیک دنبال می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «لو کانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز چهارشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران در پکن بدون اینکه تبریکی به رئیس جمهوری جدید آمریکا گفته شده باشد، خاطرنشان کرد که تلاش ها باید بر پیشبرد سالم روابط متمرکز باشد.


وی در حضور خبرنگاران داخلی و خارجی گفت که چین با دولت جدید آمریکا برای پیشبرد مناسبات در فرایندی سالم، با ثبات و پایدار تلاش خواهد کرد.


او اضافه کرد که تحولات در آمریکا و فرایند تحکیم مناسبات میان دو کشور باید به شکلی باشد که برای هر دو طرف و ملت های چین و‌ آمریکا مفید فایده قرار گیرد.


دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا با پشت سر گذاشتن رقیب خود هیلاری کلینتون و کسب 288 رای الکترال، چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور شد.


ایرنا نوشت : پیشتر اعلام شده بود که ترامپ در آسیای شرقی و جنوب شرقی از کمترین حمایت ها برخوردار است و ژاپن، اندونزی، مالزی و کره جنوبی دیدگاه خوبی نسبت به وی ندارند اما در چین او از محبوبیت بالاتری نسبت به کشورهای دیگر برخوردار است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :