موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106093 :کد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

بازتاب نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رسانه های عربی

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -بازتاب نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رسانه های عربی

پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶آمریکا

پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری 2016آمریکا روز چهارشنبه در رسانه های عربی زبان بازتاب گسترده ای داشت و رسانه های عربی زبان با اعلام پیروزی ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا به پوشش خبری این رویداد پرداختند.

 

**اسکای نیوز عربی
شبکه خبری اسکای نیوز عربی که پیش از اعلام رسانه های آمریکایی، پیروزی دونالد ترامپ را اعلام کرد٬ در واکنش به پیروزی ترامپ نوشت: پس از ارعاب، اهانت و رسوایی ها، ترامپ وارد کاخ سفید شد.

**السومریه نیوز عراق
شبکه خبری السومریه نیوز عراق نیز با اعلام پیروزی ترامپ اظهارات «مارک ایرولت» وزیر امور خارجه فرانسه را با تیتر «فرانسه خواستار شفافیت مواضع واشنگتن در خصوص توافق هسته ای با ایران است» منتشر کرد.

**الجزیره
شبکه خبری الجزیره قطر نیز با اعلام خبر پیروزی دونالد ترامپ نوشت: « ترامپ رئیس جمهوری آمریکا» و در گزارشی مختصر به کم و کیف شمارش آرا در ایالت های مختلف آمریکا پرداخت.

**العربیه
شبکه خبری العربیه عربستان نیز با انتشار خبر پیروزی ترامپ درمطلبی با عنوان: «ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شد» نوشت: ثروت و دارایی های ترامپ به عنوان یک سرمایه دار موفق آمریکایی سبب شد تا وی رای تصمیم گیرندگان صحنه سیاسی آمریکا را به نفع خود جلب کند.

**القدس العربی
روزنامه فرا منطقه ای القدس العربی چاپ لندن نیز با اعلام پیروزی دونالد ترامپ از پیروزی قاطعانه و تا حدی باور نکردنی ترامپ نوشت و با اشاره به ایالت هایی که به دونالد ترامپ رای دادند، پیروزی وی در ایالت «ویسکانسین» را حتی برای حزب جمهوری خواهان باور نکردنی توصیف کرد.

**الشرق الاوسط
روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نیز با پوشش پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 آمریکا در تیتری تحت عنوان «ترامپ جهان را غافلگیر کرد .. و آمریکا در مسیری نامعلوم» انتخاب ترامپ را برای اقتصاد جهان که به دنبال ثبات است، غافلگیر کننده دانست و از آن به عنوان شوکی بزرگ برای بازار یاد کرد.

**الیوم السابع
روزنامه الیوم السابع مصر با انتشار خبر پیروزی دونالد ترامپ پیام تبریک عبد الفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر را به ترامپ در کانون توجه خود قرار داد.

**روزنامه الریاض عربستان
روزنامه الرباض سعودی نیز با عنوان: « ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شد» به حال و هوای انتخابات آمریکا و آرای دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های مختلف این کشور پرداخت.

**روزنامه البیان امارات
روزنامه البیان امارات با پوشش اخبار انتخاباتی در آمریکا در خبری با عنوان « ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا» به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا پرداخت.

**روزنامه الوطن کویت
روزنامه الوطن کویت هم با انتشار خبر پیروزی ترامپ به حواشی پیروزی ترامپ پرداخته و در خصوص افت قیمت دلار همزمان با پیروزی وی در انتخابات آمریکا مطالبی نوشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :