موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106097 :کد

تاریخ معاصر آمریکا

'ترامپ' ناآماده ترین رئیس جمهور منتخب تاریخ معاصر آمریکا

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -'ترامپ' ناآماده ترین رئیس جمهور منتخب تاریخ معاصر آمریکا

نیویورک تایمز نوشت :' دونالد ترامپ' نا آماده ترین رئیس جمهور منتخب در تاریخ معاصر آمریکاست.

نیویورک تایمز نوشت :' دونالد ترامپ' نا آماده ترین رئیس جمهور منتخب در تاریخ معاصر آمریکاست.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  نیویورک تایمز در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان ' ترامپ طغیان می کند'، می نویسد :' رئیس جمهور 'دونالد ترامپ'، سه واژه ای که نه تنها برای دهها میلیون آمریکایی بلکه برای بقیه جهان هم غیرقابل تصور بود.
حالا آینده آمریکا را این سه واژه غیر قابل باور تشکیل داده است.


ترامپ در دور مقدماتی انتخابات، جمهوریخواهان را مات و مبهوت کرد و حالا هم همین کار را با دمکراتها در روز انتخابات نهایی کرد و با یک حرکت جودو یعنی دفاع بدون اسلحه؛ وزن یک دولت خودستا علیه خود را از روی خود برداشت.


پیروزی ترامپ ضربه است کاری هم به رسانه های خبری و هم به متصدیان امر انتخابات و نیز به رهبری دمکراتها که در سلطه 'کلینتون ' اند.


روز سه شنبه هر دو کاندیدا در آراء مردم , شانه به شانه هم پیش می رفتند اما ترامپ در آراء الکترال پیشی جست و جای 'هیلاری کلینتون' را گرفت .


چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا کیست؟
بعد از یک سال و نیم مشاهده جنجال و هیاهو و یاوه سرایی؛ ما نمی توانیم خاطرمان از بابت ترامپ آسوده باشد .


ما نمی دانیم آقای ترامپ چگونه اساسی ترین وظایف دستگاه اجرایی کشور را به انجام خواهد رساند .


ما نمی دانیم ترامپ امکان دارد چه دعواهایی پیش رو خواهد داشت . او هرگز اظهار نامه مالیاتی اش را رو نکرد و بدین ترتیب سنت 40 ساله هردو حزب را ساختار شکنی کرد .


ما نمی دانیم آیا او ظرفیت متمرکز شدن بر روی تمام موضوعات و یک نتیجه گیری منطقی از همه آنها را دارد یا نه .


ما نمی دانیم آیا او ایده ای برای کنترل عظیم ترین زرادخانه هسته ای جهان دارد یا نه .
تمام آنچه که ما از برنامه های ترامپ می دانیم این است: ما می دانیم ترامپ نا آماده ترین رئیس جمهور منتخب در تاریخ معاصر آمریکاست.


ما می دانیم که او هم در کلام و هم در عمل نشان داده است که از حیث خلق و خوی برازنده رهبری یک کشور متنوع 320 میلیونی نیست .


ما می دانیم او تهدید کرده است مخالفان سیاسی اش را پیگرد قانونی خواهد کرد و به زندان خواهد افکند. او گفته است که آزادی مطبوعات را محدود خواهد کرد. ما می دانیم او دروغ می گوید و عذرخواهی هم نمی کند.


او گفته است که تصمیم دارد مالیات ثروتمندان را بکاهد و بیمه درمانی دهها میلیون آمریکایی که در ' قانون مراقبت درمانی مقرون به صرفه ' آمده است را حذف خواهد کرد .


او به زنان توهین کرد و مسلمانان و مهاجران را تهدید نمود و ترکیبی از جمعی از نژادپرستان , طرفداران برتری نژاد سفید پوست و ضد یهود را به عنوان یارانش برگزیده است .


آنچه که موجب خیزش ترامپ شد, جنبش بریده از محافظه کاران موسوم به ' الترایت' alt-right بود و شاید اکنون زمان آن رسیده است که این جنبش سرنگون شود.


و اما نگاه ترامپ به بیرون از مرزها، ترامپ گفته است که توافق هسته ای ایران که جلوی ایران را از ساخت تسلیحات هسته ای می گیرد و همین کار را با 'توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی ' انجام خواهد داد.


او گفته است که توافقنامه پاریس در مورد تغییرات جوی که دسامبر سال گذشته به تصویب رسید را آنکار خواهد کرد و در نتیجه بی خیال نقش رهبری آمریکا در رسیدگی به بزرگ ترین تهدید علیه بشریت خواهد شد.


ترامپ ضمنا تهدید به خروج از 'ناتو' و تهدید به ورود به یک جنگ تجاری با چین کرده است .
ما می دانیم حال که جمهوریخواهان کنترل هردو مجلس کنگره را بدست آورده اند ؛ ترامپ هم قدرت آن را خواهد داشت با اعطای کرسی 'دیوان عالی آمریکا' به یک جمهوریخواه, اکثریت مجموعه دستگاه حاکمه را به جمهوریخواهان بسپارد . سناتورهای جمهوریخواه به مدت 9 ماه ریاست دیوان عالی را گروگان گرفته بودند .


جمهوریخواهان بزودی رهبری تمام شعبات دولت فدرال را تصدی خواهند کرد ضمن آنکه رهبری اکثر فرمانداری ها و مجالس قانونگذاری ایالتی را هم در احاطه خود خواهند داشت.


با این حساب به خوبی قابل پیش بینی است که هیچ کنترل و نظارتی بر روی غرایز انتقامجویانه ترامپ وجود نخواهد داشت. حتی جمعی از رهبران جمهوریخواهان شامل 'مایک پنس ' یار انتخاباتی ترامپ هم بابت افراطی ترین رفتارهای او معذرت خواهی کرده اند .


ترامپ فردی است که با به چالش کشاندن هریک از هنجارها و معیارهای سیاست آمریکا در وهله اول؛ رابطه اش را با حزب جمهوریخواه به هم زد و حالا هم با حزب دمکرات.


دمکراتها کوشیدند باز هم یک کلینتون را در راس قدرت بنشانند؛ در حالیکه مردم حوصله شان سر آمده بود و می خواستند هرطور شده از وضع موجود خلاص شوند.


دو خصلت تنفر از زنان و نژادپرستی, به زیبایی نقششان را در ظهور ترامپ در قدرت ایفا کردند .


ایرنا نوشت: اما توجه داشته باشیم که ولع شدید و بی پروا به تغییر هم در این ظهور بی تاثیر نبود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :