موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106105 :کد

بر اساس گزارش:

دیدار ظریف با رئیس جمهوری رومانی

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -دیدار ظریف با رئیس جمهوری رومانی

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش با حضور در کاخ ریاست جمهوری رومانی با کلائوس ورنر یوهانیس رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش با حضور در کاخ ریاست جمهوری رومانی با کلائوس ورنر یوهانیس رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا، طرفین در این دیدار درخصوص روابط و همکاری های فی مابین به ویژه در حوزه های سیاسی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه شنبه در آغاز دور جدید سفر به اروپای شرقی وارد بخارست پایتخت رومانی شد.


سفر ظریف به رومانی به دنبال سفر اسفندماه سال گذشته وزیر امورخارجه رومانی به ایران است که از وی برای سفر به بخارست دعوت کرد.ظریف صبح امروز با همتای رومانی خود دیدار و در این دیدار دو سند همکاری مشترک به امضا رسید. وزیر امورخارجه همچنین در همایش اقتصادی رومانی و ایران و کنفرانس مبارزه با تروریسم و افراطی گری حضور یافت.وزیر امورخارجه کشورمان تا دقایقی دیگر از ساختمان پارلمان اروپا که بزرگترین پارلمان اتحادیه اروپا به شما می رود بازدید و با رییس مجلس نمایندگان روحانی دیدار و گفت و گو می کند.


ظریف در ادامه سفر به بخارست قرار است با نخست وزیر رومانی و ایرانیان مقیم رومانی دیدار کند.حدود 30 نفر از فعالان اقتصادی ایران در راستای توسعه مناسبات و تحقق اهداف اقتصادی پسابرجام محمدجوادظریف وزیر امور خارجه کشورمان را در این سفر همراهی می کنند.این فعالان بخش خصوصی در زمینه های بانکی، انرژی، حمل و نقل، پزشکی و دارویی، معدن، قطعات خودرو و ماشین آلات کشاورزی هستند.پس از دستیابی به توافق هسته ای و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وزیر امور خارجه در سفرهای خارجی و دیدارهای بین المللی رسمی خود به منظور گسترش روابط اقتصادی، هیات های اقتصادی کشورمان را با خود همراه می کند.


ظریف پس از رومانی به اسلواکی و چک سفر و با مقامات عالی رتبه این کشورها دیدار و درباره همکاری های فی مابین گفت و گو خواهد کرد.ظریف در خرداد ماه امسال در راس هیات های اقتصادی به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد، لتونی و 6 کشور آمریکای لاتین شامل کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا سفر کرد.به گفته سفیر ایران در رومانی حجم مبادلات اقتصادی هم اکنون 250 میلیون یورو است که برای رسیدن به یک میلیارد یورو هدفگذاری شده است.مبادلات از رومانی عمدتا ماشین آلات است و از ایران خشکبار و نفت محصولات پتروشیمی و چرم صادر می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :