موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106116 :کد

شبکه های تلویزیونی آمریکا :

بروز ناآرامی ها علیه ریاست جمهوری ترامپ

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -بروز ناآرامی ها علیه ریاست جمهوری ترامپ

صدها نفر از شهروندان آمریکایی در پی اعلام خبر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات تظاهرات کردند.

 صدها نفر از شهروندان آمریکایی در پی اعلام خبر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات تظاهرات کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از واحد مرکزی خبر،صدها نفر از شهروندان آمریکایی در پی اعلام خبر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تظاهرات کردند و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.


در پی اعلام خبر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صدها نفر از شهروندان این کشوردر منطقه پورتلند تظاهرات کردند و شعارهایی ضد ترامپ سردادند.برخی از تظاهرکنندگان در پورتلند پرچم آمریکا را آتش زدند.دانشجویان معترض به پیروزی نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شهر دیویس ایالت کالیفرنیا تظاهرات کردند.معترضان شعارهایی چون «بدون عدالت، آرامش نیست،» «ترامپ رئیس جمهوری ما نیست» و «ترامپ باید برود» سر می دادند.

 
یکی از شبکه های تلویزیونی آمریکا  در پی اعلام پیروزی دونالد ترامپ جمهوریخواه ، از برگزاری تظاهرات در برخی مناطق این کشور و افزایش درخواستها  برای برپایی تظاهرات گسترده تر   در مناطق مختلف خبر داد.به گزارش شبکه تلویزیونی موسوم به «بیست و دو نیوز»، پس از  اعلام نتایج اولیه انتخابات آمریکا و پیش از آن  که پیروزی قطعی  دونالد ترامپ در این انتخابات اعلام شود،  معترضان در مناطق مختلف  آمریکا و از جمله در شهر نیویورک تظاهرات کردند. همچنین شمار زیادی از معترضان  در اطراف مجتمع خوابگاهی دانشگاه کالیفرنیا تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، صدها نفر در ایالت کالیفرنیا در شهر سانفرانسیسکو تظاهرات کردند و با روشن کردن آتش در برخی خیابان ها به نتایج انتخابات آمریکا اعتراض کردند. همچنین در برکلی و اوکلند هم معترضان به نتایج انتخابات آمریکا اعتراض کردند و شعارهایی سر دادند. تظاهرکنندگان آمریکایی در واکنش به اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شعار سر می دادند ترامپ رئیس جمهور ما نیست.  در شهر پورتلند هم معترضان به خیابان ها آمدند  و در آن جا پرچم آمریکا را آتش زدند و ضد دونالد ترامپ شعار سر دادند.

بر  اساس این گزارش، گروهی از معترضان هم  قبل از اعلام رسمی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برابر دروازه ورودی کاخ سفید تجمع کردند و پارچه نوشته ها و پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود ترامپ یک نژادپرست است. برخی از مخالفان  دونالد ترامپ هم در تویتر از دیگران درخواست کرده اند  تظاهرات بیشتری را در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار کنند. خبرنگار شبکه تلویزیونی بیست و دو نیوز  در پایان گفت گزارش هایی هم درباره برگزاری تظاهرات معترضان در شهر نیویورک منتشر شده است.
 
دانش آموزان دو دبیرستان در یکی از نواحی ایالت آریزونا ضد دونالد ترامپ و همچنین کلانتر این منطقه تظاهرات کردند.به گزارش پایگاه اینترنتی ای زد سنترال، این تظاهرات در منطقه ماریکوپا کانتی برگزار شد.شماری از طرفداران هیلاری کلینتون علیه ترامپ در کالیفرنیا تظاهرات کردند. پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شماری از مخالفان و هواداران هیلاری کلینتون در ایالت کالیفرنیا به خیابانها آمدند و تظاهرات کردند. به ویژه در شهر اوکلند تعداد راهپیمایان بیشتر بود و آنها خواستار برگزاری مجدد انتخابات شدند. آنها تاکید کردند ترامپ نمی تواند رئیس جمهور آنها باشد. حضور معترضان در خیابانها سبب شد تا نیروهای امنیتی و پلیس به خیابانها اعزام شوند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :