موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106125 :کد

واعظی:

احترام ایران به انتخاب مردم آمریکا

  چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۵
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -احترام ایران به انتخاب مردم آمریکا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آنچه در انتخابات آمریکا انجام شد و مردم انتخاب کردند، مورد احترام ماست.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آنچه در انتخابات آمریکا انجام شد و مردم انتخاب کردند، مورد احترام ماست.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمود واعظی عصر چهارشنبه در گفتگو با ایرنا ادامه داد: سیاست ایران در قبال انتخاب و تصمیم مردم دنیا، توام با احترام است.وی اعلام کرد: انتخاب دونالد ترامپ یا هیلاری کلینتون برای دولت جمهوری اسلامی ایران چندان تفاوتی ندارد؛ زیرا تاثیر انتخاب هر کدام از این دو حزب دموکرات و جمهوری خواه چندان فرقی ندارد و هرکدام سیاست های خود را دارند.


واعظی تاکید کرد ایران رابطه ای با آمریکا ندارد و ادامه داد: بیشترین تعامل ما در رابطه با برجام است.عضو هیات دولت گفت: رویارویی با دو حزب جمهوری خواه و دموکرات ها رویکرد خاص خود را می طلبد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآوری کرد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یک سند بین المللی است که از طرف سازمان ملل ثبت شده و مورد احترام همه کشورهاست. وی گفت: رییس جمهوری جدید آمریکا هم به این سند احترام می گذارد و و معتبر خواهد بود.


واعظی بیان کرد: باید تدابیر خاصی اندیشیده شود تا جلو بدعهدی های گذشته آمریکا گرفته شود.عضو کابینه دولت یازدهم انتخاب رییس جمهوری جدید آمریکا بر منطقه را چندان تاثیرگذار ندانست و اضافه کرد: انتخاب رییس جمهوری جدید آمریکا به منافع ایران چندان آسیبی نمی رساند.صبح امروز رسانه های جهان اعلام کردند دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهوری آمریکا انتخاب شده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :