موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت خودرو سازی

a/106182 :کد

سهام امریکا

ارزش سهام خودروسازی‌های آمریکا فروریخت

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -ارزش سهام خودروسازی‌های آمریکا فروریخت

رویترز اعلام کرد: با توجه به شعارهای تبلیغاتی ترامپ مبنی بر ایجاد شرایط سخت بر سرمایه‌گذاران بخش خودرو آمریکایی در خارج، ارزش سهام اکثر خودروسازی‌های این کشور امروز فروریخت.

رویترز اعلام کرد: با توجه به شعارهای تبلیغاتی ترامپ مبنی بر ایجاد شرایط سخت بر سرمایه‌گذاران بخش خودرو آمریکایی در خارج، ارزش سهام اکثر خودروسازی‌های این کشور امروز فروریخت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، امروز در دومین روز از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا، ارزش سهام خودروسازی‌های آمریکا به شدت فروریخت. 


دونالد ترامپ در شعارهای تبلیغاتی اعلام کرده بود که برای کاهش نرخ بیکاری در آمریکا قرارداد تجارت آمریکای شمالی موسوم به «نفتا» را لغو خواهد کرد، مفهوم آن این است که خودروهایی که از مکزیک و کانادا وارد می‌شوند تعرفه گمرکی وضع خواهد شد و این مسئله قیمت خودرو را بالا برده و رکود برای سرمایه‌گذاران این صنعت ایجاد می‌شود. 


طی سالهای گذشته خودروسازان آمریکایی ترجیح داده‌اند سرمایه‌گذاری‌های خود را در کشورهایی مانند مکزیک انجام دهند که نیروی کار ارزانی دارند که این مسئله باعث افزایش نرخ بیکاری در آمریکا شده است.


طی ماه‌های گذشته نرخ بیکاری در آمریکا افزایش یافت و این مسئله همواره از سوی ترامپ به عنوان نکته‌ای منفی برای ریاست‌جمهوری اوباما مطرح می‌شد. 


ترامپ گفته بود دیوار بلندی بین مکزیک و آمریکا در زمینه تجارت خواهد کشید، چرا که تجارت آزاد با کانادا و مکزیک باعث شده کارگران داخل آمریکا بیکار شوند و نرخ بیکاری در این کشور افزایش یابد. 


بعد از پیروزی ترامپ، ارزش سهام خودروسازان و قطعه‌سازان آمریکا که به شدت وابسته به تولید در مکزیک هستند تا تولیدات آمریکا را تأمین کنند، به شدت افت کرد. 


ارزش سهام شرکت جنرال موتور بیش از 4 درصد کاهش یافت. 


این شرکت خودروسازی اعلام کرد که 2 هزار کارگر خود را اخراج کرده است و یک شیفت کاری خود را تعطیل کرده است که در ایالت‌های اوهایو، خودروی شورلت و لنسینک، کادیلاک می‌ساختند. 


فارس نوشت :ارزش سهام شرکت تسلاموتور نیز 3.3 درصد کاهش یافت همچنین سهام دلفی 6 درصد افت کرد، شرکت کانادایی مگنا که 14 درصد تولید آن در مکزیک است، با کاهش ارزش 37 درصدی مواجه شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :