موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106225 :کد

آل‌خلیفه

سفر چارلز به بحرین، برای سرپوش گذاشتن بر سرکوبگری آل‌خلیفه است

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -سفر چارلز به بحرین، برای سرپوش گذاشتن بر سرکوبگری آل‌خلیفه است

یک فعال بحرینی در گفت‌وگو با یک روزنامه انگلیسی گفت سفر شاهزاده بریتانیا به بحرین، حمایت وی از نقض حقوق بشر حکومت بحرین است.

یک فعال بحرینی در گفت‌وگو با یک روزنامه انگلیسی گفت سفر شاهزاده بریتانیا به بحرین، حمایت وی از نقض حقوق بشر حکومت بحرین است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، یک فعال حقوق بشر بحرینی گفت حضور شاهزاده چارلز ولیعهد بریتانیا در بحرین، برای سرپوش گذاشتن بر سابقه‌ حکومت بحرین در آزادی مدنی است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گفت‌وگویی اختصاصی با «سید الودائی» نوشت این پناهجوی بحرینی که اکنون مدیر موسسه حقوق بشر و دموکراسی بحرین واقع در بریتانیا است، از چارلز خواست اجازه ندهد به عنوان سفیری برای صنعت تسلیحات شناخته شود.

این تبعه بحرین به وی توصیه کرد با «نبیل رجب» که تنها به دلیل انتقاد از حکومت در بازداشت حکومت بحرین است، ملاقات کند.

الودائی گفت: «حضور شاهزاده چارلز به مقامات بحرینی این چراغ سبز را می‌دهد تا به سرکوب خود ادامه دهند و وی [پرنس چارلز] را برای سرپوش‌گذاشتن بر سو‌ء استفاده از حقوق بشر استفاده کنند.»

همچنین این فعال بحرینی ضمن اشاره به حضور «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در شورای همکاری خلیج فارس در ماه دسامبر گفت: «این نشان می‌دهد چقدر دولت محافظه‌کار سطح خود را پایین آورده است.»

وی افزود: «دولت بریتانیا از یک رژیم سرکوب‌گر استفاده می‌کند.»

فارس نوشت: الودائی به مدت 28 روز شکنجه شد و در سال 2013 برای اولین بار درخواست پناهندگی از بریتانیا کرد و در نهایت سال 2015 از شهروندی بحرین، محروم شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :