موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/106228 :کد

تعهد امریکا

برجام یک تعهد بین‌المللی است و همه ملزم به اجرای آن هستند

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -برجام یک تعهد بین‌المللی است و همه ملزم به اجرای آن هستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان تبلیغاتی ترامپ گفت: برجام یک تعهد بین‌المللی است و همگان ملزم به اجرای آن هستند و ما کاری به سخنان تبلیغاتی ترامپ نداریم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان تبلیغاتی ترامپ گفت: برجام یک تعهد بین‌المللی است و همگان ملزم به اجرای آن هستند و ما کاری به سخنان تبلیغاتی ترامپ نداریم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید علاءالدین بروجردی ساعتی پیش در بازدید از مرز بین‌المللی شلمچه و بررسی تردد زائران از این مرز اظهار داشت: وضعیت در مرز شلمچه نسبت به سال گذشته در ارائه خدمات به زائران در قالب موکب‌های مجوزدار بسیار متفاوت شده است.


وی عنوان کرد: امروز مردم برای عرض ارادت عازم زیارت می‌شوند و صدها کیلومتر را طی می‌کنند, مردم در زمان صدام هم زیارت کربلا را ترک نکردند و حاضر بودند زندان و شکنجه را تحمل کنند.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اربعین به یک حرکت عظیم در جهان تبدیل شده است و زائران با اخلاص صدها کیلومتر را پای پیاده برای عرض ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) طی می‌کنند.


وی بیان کرد: این عظمت اسلام و همه پیروان اهل‌بیت(ع) است؛ در مسیر نجف به کربلا بسیار از ملیت‌های مختلف حتی اروپایی و آمریکایی موکب راه‌اندازی کرده‌اند, نهضت اربعین حسینی به یک حرکت جهانی تبدیل‌ شده است و وحشت استکبار از این نهضت منجر به عدم پوشش خبری و رسانه‌ای این همایش می‌شود.


بروجردی اظهارداشت: جاذبه این حرکت و این حماسه به‌گونه‌ای است که سالانه بیش از 20 میلیون زائر در زیارت اربعین حسینی حضور پیدا می‌کنند.


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات آمریکا یک «نه» بزرگ به نظام استبدادی و استکباری حاکم بر این کشور بود، عنوان کرد: نظام استبدادی و متوحش غرب در کشورهای عراق و افغانستان دست به جنایت‌های بزرگی زد و امروز نیز به حمایت تسلیحاتی و سیاسی از حکام جنایتکار آل سعود در جنایت علیه مردم یمن نقش مستقیم دارد و این نتیجه انتخابات آمریکا دست رد مردم بر نظام حاکم بود.


تسنیم نوشت : وی همچنین با ابراز  اینکه صحبت‌های ترامپ در تبلیغات و در ریاست جمهوری قطعاً متفاوت خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه برجام یک تعهد بین‌المللی است هر دولتی در آمریکا مکلف به عمل کردن به آن است و بعید به نظر می‌رسد ترامپ دوران تبلیغات ترامپ دوران ریاست جمهوری باشد و تکلیف برجام در ایران را مقام معظم رهبری مشخص کردند که "آنها اگر برجام را پاره کنند، ما آتش می‌زنیم".

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :