موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/106252 :کد

سامسونگ

نمونه اولیه شبکه ۵G با موفقیت توسط سامسونگ تست شد

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -نمونه اولیه شبکه ۵G با موفقیت توسط سامسونگ تست شد

کمپانی سامسونگ به تازگی از آزمایش موفقیت آمیز نمونه اولیه شبکه ۵G با همکاری موسسه تحقیقاتی چاینا موبایل خبر داد.

کمپانی سامسونگ به تازگی از آزمایش موفقیت آمیز نمونه اولیه شبکه 5G با همکاری موسسه تحقیقاتی چاینا موبایل خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، این دو شرکت، همکاری خود در این زمینه را از ماه ژوئن سال جاری میلادی و پس از پیوستن سامسونگ به مرکز نوآوری 5G چاینا موبایل آغاز کردند. در طی فرآیند این آزمایش که در شهر پکن چین اجرا شد، سامسونگ دو فناوری کلیدی را برای استفاده از این شبکه را مورد تایید قرار داد.

 

فناوری نخست، مدلاسیون فضایی (Spatial Modulation) نام دارد که بر اساس آن، نرخ انتقال داده بدون نیاز به گسترش پهنای باند افزایش می یابد و فناوری دوم، فیلتر بانک چنداپراتوری (Filter Band Multicarrier) نام دارد که به عنوان روشی جدید برای تفکیک سیگنال های مخابراتی به چندین کانال از همان طیف فرکانس محسوب می شود.

 

هر دو فناوری یاد شده، در فرکانس 3.5 گیگاهرتز مورد تست و آزمایش قرار گرفتند که به محدوه فعلی شبکه های LTE نزدیک است. اما در چنین فرکانس بالایی نباید انتظار داشت که شبکه، از پوشش خوبی برخوردار باشد از این رو، می توان از آن در مناطقی همچون متروها که می توان تعداد زیادی سلول را در فواصل نزدیک به هم مستقر کرد، مورد استفاده قرار داد.

 

در واقع، فرکانس های بالا از به عنوان اصلی‌ترین مشکل تکنولوژی های 5G محسوب می شوند چرا که نمی توان از آن ها در مناطقی همچون روستاها و یا مناطق وسیع به دلیل پوشش ضعیف و محدود استفاده کرد.

 

البته سامسونگ در این آزمایش، علکرد توان عملیاتی این فناوری را نیز مورد تست و ارزیابی قرار داد و این یعنی، این غول کره ای در تلاش است تا میزان داده هایی را که می توان از طریق این سیستم و البته بدون مشکل رد و بدل کرد، مشخص کند.

 

این شرکت در ادامه توضیح داد که هدف از اجرای چنین تست هایی، تبیین عملکرد فرکانس های بسیار بالا و یا به بیانی ساده تر، فرکانس های موج میلیمتری در ارتباطات موبایلیست. این فرکانس ها در محدوده 30 الی 30 گیگاهرتز قرار دارند، بنابراین با در نظرگرفتن این موضوع که تست های اخر در فرکانس هایی 10 برابر کمتر از این مقدار صورت گرفته اند، باید در آینده منتظر انتشار نتایج بیشتری در این خصوص، از طرف سامسونگ بود.

 

دای جون ژانگ از مدیران ارشد سامسونگ با اشاره به تداوم تلاش های این شرکت برای توسعه تکنولوژی 5G با همکاری چاینا موبایل، عنوان کرد:

به منظور تسریع در تحقق استانداردسازی و تجاری سازی شبکه 5G در کشور چین، ما می بایست تلاش ها و همکاری های مشترک خود با دولت چین و همچنین اپراتورهای این کشور گسترش دهیم.

 

تابناک نوشت:سامسونگ در نظر دارد تا هر چه زودتر تکنولوژی 5G را توسعه دهد و از آن در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ که در سال 2018 برگزار خواهد شد، به مرحله استفاده تجاری برساند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :