موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106253 :کد

اسپانیا

تلاش اسپانیا برای نزدیک شدن به ترامپ

  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۰
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -تلاش اسپانیا برای نزدیک شدن به ترامپ

روزنامه «ال پائیس» نوشت:‌ دولت اسپانیا که احتمال شکست «هیلاری کلینتون» به ذهنش خطور نمی‌ کرد و از وی حمایت می‌ کرد، اکنون باید تلاش کند به «دونالد ترامپ» نزدیک شود.

روزنامه «ال پائیس» نوشت:‌ دولت اسپانیا که احتمال شکست «هیلاری کلینتون» به ذهنش خطور نمی‌ کرد و از وی حمایت می‌ کرد، اکنون باید تلاش کند به «دونالد ترامپ» نزدیک شود.

 

به گزارش تحلیل ایران این روزنامه افزود، دولت اسپانیا خود را آماده کرده بود تا پیروزی هیلاری کلینتون را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جشن بگیرد و حتی اظهار نظرهایی هم در این خصوص از برخی مقامات دولتی شنیده شده بود.


با این وجود، هیچ کس در دولت اسپانیا حتی نهاد امنیتی و اطلاعاتی این کشور پیش بینی پیروزی دونالد ترامپ را نکرده بود.


به عبارتی اسپانیا هیچ طرحی برای شکست احتمالی کلینتون در انتخابات آمریکا آماده نکرده بود.

 

دولت اسپانیا – که در هفته های اخیر تمام تخم مرغ هایش را در سبد پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون گذاشته بود - حال با تبریک گفتن موفقیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از تلاش برای برقراری پل ارتباطی با گروه رئیس جمهوری منتخب این کشور به عنوان یکی از اولویت های دستور کار سیاست خارجی مادرید سخن گفته است.


زمانی که «جورج بوش» جمهوریخواه در مقام ریاست جمهوری آمریکا رئیس دولت اسپانیا را به خاطر خروج یک جانبه نظامیان این کشور از عراق مجازات کرد، اسپانیا پادشاه وقت این کشور را که روابط خوبی با بوش پدر داشت، واسطه قرار داد تا روابط میان مادرید - واشینگتن عادی شود اما حالا راخوی در مقام نخست وزیری اسپانیا کسی را ندارد تا برای نزدیک شدن به ترامپ واسطه قرار دهد چراکه دوستی دربار اسپانیا بیشتر با اوباما و کلینتون است تا مستاجر بعدی کاخ سفید.


مشکل در اینجاست که حزب مردمی اسپانیا هم رابطه خوبی با حزب جمهوری خواه آمریکا ندارد.

 

ایرنا نوشت:دو نماینده حزب مردمی اسپانیا در پارلمان اروپا اخیرا در مراسم همایش جمهوریخواهان در کلیولند که برای معرفی کاندیداتوری ترامپ برگزار شده، حاضر نشده بودند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :