موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106297 :کد

وزرای احتمالی ترامپ

وزرای احتمالی دولت ترامپ چه کسانی هستند؟

  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -وزرای احتمالی دولت ترامپ چه کسانی هستند؟

با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه زنی ها درباره تیم کاری و کابینه احتمالی وی آغاز شده است.

با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گمانه زنی ها درباره تیم کاری و کابینه احتمالی وی آغاز شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از یورو نیوز، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک یکی از گزینه های مطرح ترامپ برای کسب سمت دادستان کل است. وی در سال ۲۰۰۸ میلادی نامزد ریاست جمهوری آمریکا بود اما در رقابت های مقدماتی (درون حزبی) پس از جان مک کین و میت رامنی سوم شد و کنار رفت.


مایکل فلین نیز از دیگر گزینه هایی است که گفته می شود برای وزارت دفاع یا مشاور امنیت ملی انتخاب خواهد شد.


سارا پیلین، فرماندار سابق ایالت آلاسکا که در سال ۲۰۰۸ نامزد معاونت ریاست جمهوری بود نیز از حامیان سر سخت دونالد ترامپ در انتخابات بشمار می رفت. پیش بینی‌ها حاکی از آنست که او نیز در کابینه رئیس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا جایگاهی ویژه به خصوص در امور مربوط به انرژی داشته باشد. پیشتر دونالد ترامپ از او به عنوان «محافظه کاری قابل اعتماد» یاد کرده بود که «کارنامه‌ای درخشان در زمینه اداره دولت با مخارج کم دارد و به شدت مخالف سقط جنین و معتقد به کوچک بودن دولت است».


کریس کریستی که ۷۴ ساله دارد، فرماندار نیوجرسی و نامزد حزب جمهوریخواهان برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا در این دوره بود. او پس از انحلال کمپین انتخاباتیش به صف حامیان ترامپ پیوست و نامش برای سمت‌های متعددی از جمله وزارت بازرگانی در دولت ترامپ مطرح است.


از نیوت گینگریچ به عنوان گزینه‌ای مطرح برای فعالیت در وزارت خارجه آمریکا در کابینه ترامپ نام برده می شود. وی رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا بوده و از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای با ایران است.


سناتور باب کورکر، جمهوری خواه از ایالت تنسی و رئیس کنونی کمیته روابط خارجی سنا نیز از دیگر نامزدهای مطرح برای کسب وزارت خارجه است. کورکر پیشتر اعلام کرده بود که پیشنهاد تصدی وزارت خارجه را با جدیت بررسی خواهد کرد.


ایسنا نوشت : نام استیو مونچن نیز در بین گزینه های احتمالی برای وزارت خزانه داری آمریکا دیده می شود.


برخی تحلیلگران معتقدند، کلیان کانوی، مدیر ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نیز به عنوان مشاور کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ برگزیده خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :