موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106342 :کد

ذوالفقاری

به دلیل ازدحام درمرز مهران از مرز شلمچه یا چذابه زایران بروند

  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -به دلیل ازدحام درمرز مهران از مرز شلمچه یا چذابه زایران بروند

رییس ستاد مرکزی اربعین از زایران عتبات خواست با توجه به ازدحام جمعیت در مرز مهران، امروز از مرزهای شلمچه و چذابه عبور کنند.

رییس ستاد مرکزی اربعین از زایران عتبات خواست با توجه به ازدحام جمعیت در مرز مهران، امروز از مرزهای شلمچه و چذابه عبور کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران حسین ذوالفقاری گفت: تمامی افرادی که مهر خروج از مرز مهران در روادیدشان خورده است، می توانند از مرزهای شلمچه و چذابه نیز عبور کنند.


معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: از ورود زایرانی که مجوزهای قانونی (روادید، گذرنامه و اسناد مسافرتی) ندارند به خاک عراق جلوگیری می شود.


به گفته وی، از ابتدای ماه صفر تا دیروز (10 صفر مصادف با 20 آبانماه 1395) تعداد 644 هزار و 432 نفر از مرزهای زمینی و هوایی مشترک با عراق خارج شده اند که این آمار نسبت به سال گذشته درهمین مدت 117 درصد افزایش داشته است.


ذوالفقاری افزود: در روز گذشته (پنجشنبه 20 آبانماه) 190 هزار و 751 نفر از مرزهای مشترک ایران با عراق عبور کرده اند که بیش از 73 هزار نفر آنها از مرز مهران خارج شده اند.


معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور تصریح کرد: به دلیل کنترل های سخت گیرانه طرف عراقی از روز گذشته تا امروز، ‌تردد زایران در مرز مهران دچار کندی و معطلی شده، اما با پیگیری های صورت گرفته از ساعتی پیش روند مناسب تری ایجاد شده است.


ذوالفقاری بر لزوم بیمه زایران تاکید کرد و گفت: زایران حسینی در مسیر مرزها حتما به پیام های ستاد مرکزی اربعین توجه کنند تا درصورت لزوم اطلاع رسانی صورت گیرد. همچنین زایرانی که در مسیر حرکت به سمت مرزها هستند به توصیه های نیروی انتظامی و پلیس راه توجه جدی داشته باشند.


رییس ستاد مرکزی اربعین، بر عبور از مرزهای خوزستان تاکید کرد و از رسانه‌ها خواست تا آمارهای رسمی و قطعی را تنها از ستاد مرکزی اربعین (وزارت کشور) دریافت و اعلام کنند.


ایرنا نوشت:  پیش بینی شده است امسال حدود سه میلیون نفر از هموطنان برای اربعین سالار شهیدان به کربلا بروند.

                               

بعث عراق     کربلا     مهران     شلمچه     گذرنامه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :