موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106414 :کد

بوکوحرام

نیروهای دفاعی نیجریه بر ریشه کنی بوکوحرام تاکید کردند

  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -نیروهای دفاعی نیجریه بر ریشه کنی بوکوحرام تاکید کردند

ستاد کل نیروهای دفاعی نیجریه (دی اف) امروز( شنبه) با صدور بیانیه ای، بر آمادگی این کشور برای مبارزه هدفمند با گروه تروریستی 'بوکوحرام' تاکید کرد.

ستاد کل نیروهای دفاعی نیجریه (دی اف) امروز( شنبه) با صدور بیانیه ای، بر آمادگی این کشور برای مبارزه هدفمند با گروه تروریستی 'بوکوحرام' تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از روزنامه 'ونگارد' چاپ 'لاگوس' (پایتخت نیجریه)، بیانیه ستاد کل نیروهای دفاعی نیجریه در ادامه با اشاره به ظرفیت های نظامی و رزمی موجود در این نیروها، بر تداوم عملیات علیه گروه تروریستی بوکوحرام تاکید کرد.


بر اساس این گزارش، ستاد کل نیروهای دفاعی نیجریه تصریح کرد: ریشه کنی کامل بوکوحرام بدون دخالت نیروی خارجی امکان پذیر است و عملیات ارتش و نیروهای دفاعی نیجریه نیز در همین چارچوب صورت می گیرد.


روزنامه ونگارد افزود که سرلشکر 'لاکی ایرابر' فرمانده ارشد نیروهای ویژه نیجریه در شمال شرق این کشور در نشستی خبری بر تلاش نیروهای نظامی و دفاعی نیجریه برای شناسایی و هلاکت شمار بیشتری از افراد مسلح وابسته به بوکوحرام، تاکید کرده است.


ناتوانی نسبی دولت و ارتش نیجریه در مقابله با تروریست های بوکوحرام، سبب مرگ هزاران غیر نظامی و فرسایشی شدن جنگ علیه این گروه تروریستی شده است.


هدف اصلی این گروه تروریستی، تلاش برای تاسیس دولت در نیجریه با استفاده از قدرت سلاح است.


اقدامات این گروه تروریستی از سال 2010تاکنون سبب کشته شدن بیش از 13 هزار نفر در نیجریه شده که بیشتر این افراد در یک سال گذشته جان خود را از دست داده اند. کودکان در نیجریه به شدت از اقدامات بوکوحرام آسیب دیده و وحشت زده شده اند.


نیجریه و کشورهای همسایه این کشور (چاد، نیجر، کامرون و بنین) سال گذشته توافق کردند که ارتشی متشکل از هشت هزار و 700 نظامی، پلیس و پرسنل غیرنظامی را برای نبردی گسترده تر با بوکوحرام و تحت حمایت 'اتحادیه آفریقا' ایجاد کنند.


گروه های حقوق بشری می گویند که بوکوحرام تاکنون هزاران زن و دختربچه از جمله بیش از 200 دانش آموز را در نیجریه ربوده است.


هرچند نیجریه طی ماه های اخیر٬ دستاوردهای مهمی در مبارزه با این گروه تروریستی داشته، اما تحلیلگران معتقدند که به خاطر حمله های انتحاری گاه و بی گاه بوکوحرام، تهدید این گروه تروریستی - تکفیری همچنان به قوت خود باقی است.


ایرنا نوشت:صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز اعلام کرد که شمار کودکانی که در حمله های انتحاری بوکوحرام و عمدتا علیه مناطق غیرنظامی نیجریه به کار گرفته می شوند٬ در قیاس با سال 2014 ٬ ده برابر شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :