موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106444 :کد

اتحادیه اروپا

جلسه اضطراری اروپایی‌ها برای بررسی مواضع ترامپ

  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -جلسه اضطراری اروپایی‌ها برای بررسی مواضع ترامپ

رهبران اروپایی به منظور بررسی وضعیت همکاری خود با دولت جدید آمریکا در موضوعاتی مانند ایران و روسیه جلسه‌ای اضطراری برگزار خواهند کرد.

رهبران اروپایی به منظور بررسی وضعیت همکاری خود با دولت جدید آمریکا در موضوعاتی مانند ایران و روسیه جلسه‌ای اضطراری برگزار خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از وال‌استریت ژورنال، وزرای خارجه اروپایی که از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شوکه شده‌اند قصد تشکیل جلسه‌ای به منظور بررسی روابط با آمریکا بر سر موضوعات مهمی مانند ایران و روسیه را دارند. این جلسه فوق‌العاده یکشنبه شب برگزار خواهد شد.


اتحادیه اروپا بر سر موضوعاتی مانند توافق هسته‌ای با ایران و همچنین اعمال تحریم علیه روسیه همکاری بسیار نزدیکی با دولت اوباما داشتند اما دونالد ترامپ، شخصیتی است که دستکم در کمپین‌های انتخاباتی خود بر توقف سیاستهای اوباما در هر دو موضوع مذکور تاکید داشت.


دیپلمات‌های اروپایی معتقدند که برای اولین بار طی چند دهه گذشته دولتهای قدرتمند اروپایی نظر خاصی درباره سیاست خارجی رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا ندارند و مشاوران سیاست خارجی وی ارتباط بسیار اندکی با رهبران اروپایی داشته‌اند.


دیپلماتهای اروپایی معتقدند که سیاست اتحادیه اروپا در برابر روسیه و ایران می‌تواند به سرعت تنش‌ها با دولت جدید آمریکا را نمایان سازد.


به دنبال موضع‌ ترامپ درباره برجام که در کمپین‌های انتخاباتی خود خواستار لغو توافق با ایران شده بود، وزرای اتحادیه اروپا در نشست فردای خود بر لزوم اجرای توافق هسته‌ای با ایران تاکید خواهند کرد.


به نوشته وال‌استریت ژورنال، اگر واشنگتن عامل برهم خوردن توافق هسته‌ای باشد،‌ اتحادیه اروپا احتمالا از اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران خودداری خواهد کرد.


تسنیم نوشت : این نگرانی‌ها درحالی ایجاد شده که بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه گفت: آمریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای با ایران و نیز توافق آب‌و هوا پایبند خواهد بود.


رودز گفت: واشنگتن به خاطر ماهیت بین‌المللی توافق هسته‌ای و نیز توافق تغییرات  آب‌و هوایی به آن پایبند خواهد ماند. وی افزود: کاخ سفید هیچ تردیدی در اهمیت هر دو توافق ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :