موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106452 :کد

ترامپ:

برکناری اسد در دستور کار امریکا نیست

  شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -برکناری اسد در دستور کار امریکا نیست

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، می‌گوید تمرکز اصلی دولت وی بر مبارزه با داعش در سوریه، و نه برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور، خواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، می‌گوید تمرکز اصلی دولت وی بر مبارزه با داعش در سوریه، و نه برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور این کشور، خواهد بود.


به گزارش تحلیل ایران، ترامپ جمعه (21 آبان) در مصاحبه با روزنامۀ وال‌استریت ژورنال گفت کمک به دولت دمشق در مبارزه با داعش باید هدف اصلی امریکا در سوریه باشد.وی تأکید کرد حمایت از دولت اسد بهترین راه برای ریشه‌کن کردن تروریست‌هایی است که در سوریه در حال ایجاد هرج‌ومرج هستند.


ترامپ گفت: «رویکرد من دربارۀ سوریه با بسیاری از مردم متفاوت است. نظر من این است که شما در سوریه می‌جنگید، سوریه با داعش می‌جنگند و (بنابراین) شما باید از شرّ داعش خلاص شوید.»وی افزود: «روسیه در حال حاضر کاملاً متحد سوریه است. از سوی دیگر، ایران که در حال قدرت گرفتن است، با سوریه متحد شده است... اکنون ما از شورشیان علیه (دولت) سوریه حمایت می‌کنیم، درحالی‌که اصلاً نمی‌دانیم آن‌ها چه کسانی هستند.»رئیس‌جمهور منتخب امریکا گفت: «اگر امریکا به اسد حمله کند، ما درنهایت به جنگ با روسیه می‌رسیم.»


پرس تی وی نوشت: وی همچنین بر تقویت روابط با روسیه تأکید کرد. ترامپ در ادامه گفت نامۀ «زیبایی» از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، دریافت کرده و به‌زودی با او تماس تلفنی خواهد داشت.ترامپ همچنین دربارۀ مسئلۀ اسرائیل – فلسطین ابراز امیدواری کرد که دو طرف به «توافقی نهایی» دست یابند. او گفت به‌عنوان یک «میانجی» تمایل دارد که چنین توافقی حاصل شود.این در حالی است که ترامپ پیش‌تر گفته بود مسئلۀ فلسطین و اسرائیل «جنگی است که هرگز به پایان نمی‌رسد».ترامپ در انتخاباتِ 18 آبان به‌عنوان رئیس‌جمهور امریکا برگزیده شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :