موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حج و زیارت

a/106470 :کد

آقابابایی:

خروج زائران اربعین از مرز یک میلیون نفر گذشت

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۰۰:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -خروج زائران اربعین از مرز یک میلیون نفر گذشت

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تا ساعت ۱۶ امروز یک میلیون و ۲۷ هزار و ۹۸۴ نفر از زایران ایرانی برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور عراق شدند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: تا ساعت ۱۶ امروز یک میلیون و ۲۷ هزار و 984 نفر از زایران ایرانی برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی از طریق مرزهای زمینی و هوایی وارد کشور عراق شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران مجید آقابابایی عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی افرادی که مهر خروج از مرز مهران در روادیدشان خورده است می توانند از هر دو مرز شلمچه و چذابه نیز عبور کنند.

 

وی ادامه داد: از ورود زایرانی که مجوزهای قانونی (روادید، گذرنامه و بیمه‌نامه) ندارند به خاک عراق جلوگیری می شود.مدیرکل امور مرزی و پدافند غیرعامل وزارت کشور گفت: زایران محترم در مسیر مرزها حتما به پیام های ستاد مرکزی اربعین توجه کنند تا درصورت لزوم اطلاع رسانی صورت گیرد.آقابابایی افزود: همچنین زایرانی که در مسیر حرکت به سمت مرزها هستند به توصیه های پلیس راه توجه جدی داشته باشند.


مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق است.راحج صابر عبود الموسوی سفیر عراق در تهران عصر چهارشنبه گذشته به همراه مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در مرز شلمچه از روند تردد زائران اربعین حسینی و نحوه خدمت رسانی به آنان بازدید کردند.در جریان این سفر مسایل و مشکلات جزئی که در ارتباط با مساله عزیمت زائران عتبات عالیات وجود داشته نیز در نشست مشترکی با سفیر عراق مورد بررسی قرار گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :