موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/106488 :کد

اربعین؛

آماده‌ باش مدیریت بحران برای اربعین

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۴
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -آماده‌ باش مدیریت بحران برای اربعین

رییس سازمان مدیریت بحران کشور تدابیر این سازمان برای راهپیمایی اربعین حسینی را تشریح کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور تدابیر این سازمان برای راهپیمایی اربعین حسینی را تشریح کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تدابیر سازمان مدیریت بحران برای راهپیمایی اربعین گفت: برابر تصمیمات اتخاذ شده سازمان مدیریت بحران کشور نیز به عنوان عضوی از قرارگاه اربعین تحت نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند و در همین راستا وظایفی نیز بر عهده این سازمان گذاشته شده است. تامین ایمنی و افزایش آمادگی شهرهای مرزی از جمله وظایفی است که بر عهده سازمان مدیریت بحران کشور است.

 
نجار با بیان اینکه مدیران کل بحران‌های دو استان ایلام و خوزستان به عنوان دو استان دارای پایانه‌های مرزی فراخوانده و موارد لازم به آنان گفته شده‌ است، ادامه داد: تیم‌های مدیریت بحران در این استان‌ها از مدتی قبل به حالت آماده‌باش کامل درآمده و تجهیزات مورد نیاز نیز در اختیارشان قرار گرفته است تا در صورت بروز حوادث طبیعی احتمالی از آماده‌باش نسبی و قابل قبولی برخوردار باشند.
 
رییس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: تیمی از کارشناسان مدیریت بحران در ارزیابی که از این منطقه داشتند مخاطرات احتمالی را که ممکن است در این فصل از سال در دواستان ایلام و خوزستان رخ دهد، شناسایی کرده و تمهیدات لازم درباره مواجهه با آن اندیشیده شده است.  همچنین مدیریت بحران استان‌های معین همچون کرمانشاه و ... نیز در آماده باش هستند. وی با بیان اینکه اماده‌باش مدیریت بحران برای اربعین تا بازگشت موج زائران از کشور عراق ادامه خواهد داشت، گفت: مدیریت بحران تمام امکانات و توان خود را برای خدمت به زائران عتبات به کار بسته است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :