موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106563 :کد

رییس جمهوری سومالی

حسن شیخ محمود خواستار کمک مجامع جهانی برای حل بحران خشکسالی شد

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -حسن شیخ محمود خواستار کمک مجامع جهانی برای حل بحران خشکسالی شد

'حسن شیخ محمود' رییس جمهوری سومالی امروز ( یکشنبه) با صدور بیانیه ای، خواستار کمک فوری مجامع جهانی برای حل بحران خشکسالی در این کشور شد.

'حسن شیخ محمود' رییس جمهوری سومالی امروز ( یکشنبه) با صدور بیانیه ای، خواستار کمک فوری مجامع جهانی برای حل بحران خشکسالی در این کشور شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  به نقل از خبرگزاری 'شین هوآ'، در بیانیه رییس جمهوری سومالی آمده است: هم اکنون مناطق شمالی کشور از خشکسالی شدید رنج می برند و ساکنان این مناطق نیازمند کمک جدی و فوری هستند.


شیخ محمود تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که مجامع جهانی با کمک به مردم آسیب دیده و نیازمند سومالی، از تشدید وضعیت هشداردهنده جلوگیری کنند.


بیانیه رییس جمهوری سومالی در حالی است که 'پیتر دو کلرک' هماهنگ کننده ارشد سازمان ملل در امور سومالی پیشتر اعلام کرده بود: بحران خشکسالی در سومالی به شدت وخیم است.


بیانیه هماهنگ کننده ارشد سازمان ملل در سومالی تاکید داشت: در صورت عدم انجام اقدامات فوری در باره خشکسالی سومالی، ما شاهد وخیم تر شدن اوضاع در این کشور خواهیم بود.

 

حقیقت آن است که درماه های آینده میزان خشکسالی در بیشتر مناطق سومالی افزایش خواهد یافت .


این بیانیه تصریح می کند: سازمان ملل به دنبال تخصیص کمک 105 میلیون دلاری برای کمک به بیش از یک میلیون آسیب دیده در سومالی است.


وضعیت مشابهی نیز چهار سال پیش در سومالی به وقوع پیوست و بیش از 250 هزار نفر از مردم این کشور در اثر خشکسالی گسترده همزمان با جنگ های داخلی، جان باختند.


ارسال کمک های غذایی به سومالی نیز همچنان با مشکلاتی روبه رو است و نیروهای امنیتی این کشور و نیروهای اتحادیه آفریقا با تروریست های 'الشباب' که برخی از مناطق روستایی را در کنترل خود دارند، همچنان در حال جنگ هستند.


ایرنا نوشت:نبود ثبات سیاسی و خشکسالی های پی در پی و حتی طغیان های آب و سیلاب ها موجب شده که حدود پنج میلیون سومالیایی (حدود نیمی از جمعیت این کشور) نیاز مبرم به کمک های انسانی داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :