موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106586 :کد

علی لاریجانی :

گسترش روابط ایران و روسیه در سال های اخیر

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۲۱:۳۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -گسترش روابط ایران و روسیه در سال های اخیر

سفر والنتینا ماتوبینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه به ایران در ارتقای سطح روابط تجاری همکاری های، سیاسی، پارلمانی و امنیتی میان دو کشور تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روابط ایران و روسیه در سال های اخیر دامنه گسترده ای پیدا کرده است، گفت: سفر والنتینا ماتوبینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه به ایران در ارتقای سطح روابط تجاری همکاری های، سیاسی، پارلمانی و امنیتی میان دو کشور تاثیرگذار خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران علی لاریجانی شامگاه یکشنبه پس از دیدار «والنتینا ماتوبینکو» رئیس شورای فدراسیون روسیه در نشست خبری مشترک افزود : بسیار خرسندم که رئیس شورای فدراسیون روسیه و هیات همراهشان دعوت ما را پذیرفته و به ایران آمدند.رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روابط ایران و روسیه در سال های اخیر دامنه گسترده ای پیدا کرده است، اظهار داشت: ما در زمینه های اقتصادی، سیاسی و همکاری های امنیتی روابط تنگاتنگ و رو به جلویی داشته ایم.


لاریجانی با تاکید بر اینکه روابط پارلماین بین دو کشور بسیار خوب و صمیمانه است، گفت: مذاکراتی که ما امروز داشته ایم بسیار مفید و سازنده بود و پیشنهاداتی در زمینه های مختلف مطرح شد که با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی پیشنهادات خوبی بود و هماهنگی های خوبی انجام شد.رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: در حوزه همکاری های اقتصادی برای اینکه توسعه در بخش های مختلف داشته باشیم بحث های خوبی داشتیم.لاریجانی تصریح کرد: همکاری در زمینه راه آهن، انرژی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد و همچنین پیشنهادی مبنی بر اینکه استان های مختلف در ایران و روسیه همکاری نزدیک تری داشته باشند ارائه شد.


رئیس مجلس یادآور شد: با تحولاتی که در صحنه بین المللی رخ داده ما همکاری مشترکی با روسیه در منطقه داریم و در این راستا گفت و گوها و همکاری های خوبی انجام شد.لاریجانی بیان کرد: سفر رئیس شورای فدراسیون روسیه به ایران سفر مهمی در ارتقای سطح رواط تجاری دو کشور همکاری های سیاسی، پارلمانی و امنیتی خواهد بود.«والنتینا ماتوبینکو» عصر امروز در راس هیاتی وارد تهران شد. ماتوبینکو قرار است در سفر دو روزه ای به تهران با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه نیز دیدار کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :