موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106590 :کد

ترامپ:

۳ میلیون مهاجر را اخراج می‌کنم

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۸
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -۳ میلیون مهاجر را اخراج می‌کنم

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، می‌گوید پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری خود، فوراً ۳ میلیون مهاجر غیرقانونی را از کشور اخراج می‌کند.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، می‌گوید پس از آغاز دورۀ ریاست‌جمهوری خود، فوراً 3 میلیون مهاجر غیرقانونی را از کشور اخراج می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران،ترامپ در نخستین مصاحبۀ تلویزیونی خود پس از پیروزی در انتخابات این اظهارات را بیان کرد.وی افزود مهاجرانی که سوءپیشینه دارند، زندانی می‌شوند.رئیس‌جمهور منتخب امریکا گفت: «کاری که می‌کنیم این است که افراد جنایتکار و کسانی که سوءپیشینه دارند، اعضای باندهای تبهکار و موادفروشان را که احتمالاً 2 میلیون و یا 3 میلیون نفر باشند، از کشور اخراج کنیم یا به زندان بیاندازیم.»


ترامپ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا واقعاً قصد دارد در مرز امریکا با مکزیک، دیواری بسازد، پاسخ مثبت داد.وی با اشاره به اینکه قصد دارد امنیت را به مرزهای امریکا بازگرداند، افزود این مانع ممکن است کاملاً از خشت و آجر ساخته نشود، بلکه در بخش‌هایی از این مرز، حصار کشیده شود. ترامپ تأکید کرد در بخش‌های خاصی از آن، احداث دیوار مناسب‌تر است.ترامپ این اظهارات را در حالی بیان کرد که بسیاری از کارشناسان معتقد هستند وی از موضع‌گیری‌های قبلی خود دربارۀ بسیاری از مسائل عقب‌نشینی و درخصوص بسیاری از مسائل تجدیدنظر کرده است.

 

ظرف چند روز گذشته هزاران نفر از مردم امریکا به نشانۀ اعتراض به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، تظاهرات کرده‌اند. این راهپیمایی‌ها که در شهرهایی همانند نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا، میامی، لس‌آنجلس، سیاتل، اوکلند و پورتلند برگزارشده‌اند، عمدتاً مسالمت‌آمیز بوده اما در برخی موارد خشونت‌هایی نیز پیش آمده است.بیشتر معترضان نگران اجرایی شدن وعده‌های انتخاباتی ترامپ هستند و معتقدند رئیس‌جمهور منتخب صلاحیت این شغل را ندارد.


معترضان علاوه بر سردادن شعارهایی علیه دونالد ترامپ، پرچم امریکا را نیز آتش زده‌اند.گفته می‌شود در جریان اعتراض‌ها نیروهای پلیس امریکا صدها تن از معترضان را نیز دستگیر کرده‌اند.در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا که هشت نوامبر 2016 (18 آبان 1395) برگزار شد، دونالد ترامپ توانست با کسب اکثریت آراء، به‌عنوان چهل‌وپنجمین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده به کاخ سفید راه یابد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :