موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106595 :کد

در دیدار «لازنو کوور» :

دعوت از ظریف برای سفر به مجارستان

  یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -دعوت از ظریف برای سفر به مجارستان

رئیس مجلس مجارستان با اشاره به توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی گفت: از توافق هسته ای به دست آمده میان شما و قدرتهای جهانی بسیار خشنودیم و آنرا به نفع همه می دانیم.

 رئیس مجلس مجارستان با اشاره به توافق هسته ای ایران و قدرتهای جهانی گفت: از توافق هسته ای به دست آمده میان شما و قدرتهای جهانی بسیار خشنودیم و به شما بخاطر این دستاورد بزرگ تبریک می گوئیم و آنرا به نفع همه می دانیم و معتقدیم هیچ چیزنباید مانع اجرای آن شود و همانطور که جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرد، دیگر طرفها هم باید به تعهدات خود پایبند باشند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا،  «محمد جواد ظریف» در دیدار «لازنو کوور» رئیس مجلس مجارستان با بیان این مطلب افزود: علاقه مند گسترش روابط و همکاری های مان با اتحادیه اروپا هستیم.وزیر امور خارجه همچنین به شرایط فعلی منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و نقش اتحادیه اروپا را در آن بسیار مهم دانست.


در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با مهم ارزیابی کردن سیاست متوازن مجارستان در مسایل منطقه ای و بین المللی، به سفر نخست وزیر این کشور به همراه یک هیات بزرگ اقتصادی به ایران اشاره کرد و افزود: با مجارستان دیدگاه های نزدیکی در اکثر موضوعات داریم؛ سفر نخست وزیر و جنابعالی نشانه روابط رو به جلوی ما است.


وزیر امور خارجه افزود: در سفر نخست وزیر مجارستان به ایران توافقات خوبی به عمل آمد که امیدواریم پیگیری و اجرایی شدن آنها مبنای تقویت روابط دو کشور قرار گیرد.ظریف با اشاره به زمینه های گوناگون همکاری های دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، علمی و فناوری، پارلمانی، ارتباطات مردمی و ... اظهار داشت: برای نتیجه بخش تر شدن این همکاری ها نیازمند ایجاد برخی زمینه ها و تسهیلات به ویژه در حوزه های بانکی و تسهیلات روادیدی هستیم که باید روی آنها همفکری و همکاری کرد.


وزیر امور خارجه افزود: سابقه خوبی از همکاری های علمی و آموزشی به ویژه تبادل دانشجو و نیز در زمینه آموزش زبان فارسی داریم که می توانیم آنها را بیش از پیش تقویت کنیم.«لازنو کوور» رئیس پارلمان مجارستان در ادامه این دیدار ضمن دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به بوداپست اظهار داشت: دیدارهای بسیار خوبی با مقامات ایرانی داشتم و به همه اهداف سفرم به جمهوری اسلامی ایران دست یافتم.وی تأکید کرد: ما ایران را طرف استراتژیک خود می دانیم و آماده تعمیق و گسترش روابط خود با آن بعنوان یک کشور بزرگ هستیم.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :