موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/106601 :کد

اصغر سلیمی:

تصویب مواد لایحه جامع هوای پاک در نشست امروز کمیسیون شوراها

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -تصویب مواد لایحه جامع هوای پاک در نشست امروز کمیسیون شوراها

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست امروز برخی از مواد لایحه هوای پاک مورد بررسی و تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست امروز برخی از مواد لایحه هوای پاک مورد بررسی و تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت.


به گزارش تحلیل ایران اصغر سلیمی در گفت وگو با  خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: مواد 4، 5، 6، 7، 8 و10 لایحه جامع هوای پاک به عنوان کمیسیون فرعی، در نشست امروز کمیسیون شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این مواد بیشتر مربوطه به آلایندگی خودروها، استانداردسازی، گارنتی خودروها تا سه سال پس از تولید و عوارض جاده ای بود.  


نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست امروز همچنین مواد 14 و 28 طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد رسیدگی قرار گرفت، ماده 14این طرح درباره این بود که آیا عضویت در شوراها، شغل محسوب می شود، که اعضای کمیسیون مطرح کردند که در شهرهای بزرگ و کلانشهرها، عضویت در شوراها شغل به شمار بیاید و افراد در غالب مأموریت، عضو شورا شوند.


خانه ملت نوشت: وی افزود: ماده 28 طرح مذکور نیز درباره شرایط تحقیق و تفحص از شهرداری ها از سوی شوراهای شهر و روستا بود، که اعضای کمیسیون در این رابطه نیز مطرح کردند که باید اختیارات شوراها برای تحقیق و تفحص از شهرداری ها به ویژه در کلانشهرها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت افزایش یابد.

                               

کمیسیون     مجلس     نشست     اعضا     تصویب    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :