موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106604 :کد

اتحادیه اروپا

وزیران اتحادیه اروپا درباره ترکیه مذاکره می‌کنند

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۰
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -وزیران اتحادیه اروپا درباره ترکیه مذاکره می‌کنند

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صبح امروز (دوشنبه) در بروکسل به رایزنی درباره اوضاع ترکیه خواهند پرداخت.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صبح امروز (دوشنبه) در بروکسل به رایزنی درباره اوضاع ترکیه خواهند پرداخت.

 

به گزارش تحلیل ایران  دویچه وله گزارش داد، این اجلاس در حالی برگزار می‌شود که کمیسیون و پارلمان اتحادیه اروپا به شدت به اقدامات غیردموکراتیک در ترکیه اعتراض کرده‌اند.

 

صبح امروز (دوشنبه) وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل بر سر گسترش اقدامات غیردموکراتیک در ترکیه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. عصر همین روز نیز قرار است وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا و وزرای دفاع این اتحادیه درباره راهکارهای افزایش امنیت در این اتحادیه گفت‌وگو کنند.

 

فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه و اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان در این اجلاس شرکت خواهند کرد. وزیر امور خارجه آلمان پس از شرکت در این اجلاس راهی ترکیه خواهد شد. این نخستین سفر او به ترکیه پس از کودتا در ماه ژوئیه در این کشور است.

 

کمیسیون اتحادیه اروپا در گزارشی درباره امکان عضویت ترکیه در این اتحادیه، به شدت به اقدامات غیردموکراتیک رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد کرده است. نهادهای اتحادیه اروپا و به خصوص بسیاری از نمایندگان پارلمان این اتحادیه نیز خواستار قطع مذاکرات درباره عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شده‌اند.

 

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ حتی گفته است که دستگیری‌های اخیر در ترکیه با شیوه‌هایی انجام می‌شوند که در دوران حکومت نازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. وزیر خارجه اتریش نیز خواستار توقف مذاکرات برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا شده است.

 

ایسنا نوشت:گرچه گفته می‌شود اقدامات غیردموکراتیک در ترکیه با پیش‌شرط‌های عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هماهنگی ندارند، اما کشورهای اروپا نگران آن هستند که در صورت توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، این کشور توافقات با اتحادیه اروپا در ارتباط با پناهجویان را فسخ کند و موج پناهجویان به سوی اروپا سرازیر شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :