موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106607 :کد

نژادپرستانه

افزایش فعالیت های نژادپرستانه در آمریکا پس از پیروزی ترامپ

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۱
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -افزایش فعالیت های نژادپرستانه در آمریکا پس از پیروزی ترامپ

گزارش ها از برخی ایالت های آمریکا حاکی از افزایش فعالیت های نژادپرستانه در این کشور پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

گزارش ها از برخی ایالت های آمریکا حاکی از افزایش فعالیت های نژادپرستانه در این کشور پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از شبکه «سی ان ان»، پس از پیروزی ترامپ، نگرانی ها از تعصبات نژادی رو به افزایش در میان سفیدپوستان آمریکا به واقعیتی عینی برای مردم این کشور تبدیل شده است.


تصاویر ویدیویی نشان می دهد که در مدرسه ای واقع در ایالت پنسیلوانیا دو دانش آموز پلاکاردی با شعارهای انتخاباتی ترامپ را در دست گرفته اند که یکی از آنها شعار «قدرت سفید پوستان» را سر می دهد. سه دانش آموز در این ارتباط بازداشت شده اند و مسئولان مدرسه گفته اند این موضوع را جدی گرفته و تحقیق خواهند کرد.


دانش آموزان دبیرستانی در ایالت میشیگان نیز شعار «دیوار را بساز» سر دادند. این شعار به طرح ترامپ برای ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک اشاره می کند که برای جلوگیری از ورود مهاجران مکزیکی به آمریکا ارائه شده است.


دانش آموزان دبیرستانی در ایالت میشیگان در یک کافه تریا با سر دادن این شعار خواستار عملی شدن وعده ترامپ شده اند و مسئولان این مدرسه نیز در بیانیه ای اعلام کرده اند با دانش آموزان صحبت خواهند کرد تا میزان تاثیر حرف و اقدام آنها را درک کنند.


در ایالت کارولینای شمالی نیز شخصی این عبارت را بر دیواری نوشته است: «نه زندگی سیاهپوستان مهم است و نه رای آنها».


پلیس فیلادلفیا نیز از دیوار نویسی های مشابه با شعارهای نازییسم خبر داده است.

 

ایرنا نوشت:در یکی از دیوارنویسی ها نام ترامپ روی یک پنجره نقش بسته در حالی که حرف اول اسم وی به جای «T» علامت صلیب شکسته آلمان نازی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :