موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106694 :کد

تامین امنیت زائران

انجام کمک مستشاری برای تامین امنیت زائران

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -انجام کمک مستشاری برای تامین امنیت زائران

رییس ستاد مرکزی از کمک مستشاری، راهنمایی و هماهنگی برای افزایش ضریب امنیت زائران ایرانی خبر داد.

رییس ستاد مرکزی از کمک مستشاری، راهنمایی و هماهنگی برای افزایش ضریب امنیت زائران ایرانی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین با اشاره خروج به اتباع خارجی از ایران به سمت عراق گفت: ۷۶ هزار و ۲۸۴ نفر از اتباع خارجی نیز برای خروج از ایران به سمت عراق ثبت نام کردند که ۴۴ هزار و ۳۱۰ فقره ویزا برای آنها صادر شده است. امروز ثبت‌نام اولیه در دفاتر کفالت برای صدور ویزای اتباع خارجی پایان می‌یابد و ثبت نام آنها دو مرحله دارد؛ در ابتدا باید دفترچه اقامت برای آنها صادر شود و سپس مستند به آن ویزا صادر شود.

وی به خروج بدون ویزای افراد اشاره کرد و گفت: از خروج  افراد فاقد ویزا جلوگیری می کنیم چرا که حضور این افراد باعث کندی حرکت زائران دارای ویزا در مرز مهران شده است.

ذوالفقاری ادامه داد: افرادی که فاقد مجوز نیستند، بازداشت می شوند. زیرا عراق درخصوص این تخلفات اعلام کرده است که به شدت برخورد می کند

وزارت کشور ۶ میلیارد تومان برای خدمات جانبی در مرزها هزینه کرده است

وی اظهار کرد: پیش‌بینی ما برای ارائه خدمات ۱۰ روز پیش از اربعین و ۱۰ روز پس از اربعین بود، اما مردم سه روز جلوتر از آن چیزی که فکر می‌کردیم؛ حرکت به کربلا برای مراسم اربعین را آغاز کرده‌اند، بنابراین ما نیز از دو روز جلوتر از پیش بینی‌ها خدمات اسکان و تغذیه را آغاز کردیم. تاکنون وزارت کشور ۶ میلیارد تومان برای پارکینگ و تاسیسات جانبی در مرزها هزینه کرده است، کمک‌های مردمی و نذورات بیشتر صرف تهیه غذا می‌شود و همچنین شهرداری‌ها و دستگاه‌های دیگر همچون ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان اوقاف، سپاه، ارتش و ... نیز در کمیته‌های ۱۲ گانه ما در حوزه‌های مختلف کمک می‌کنند و فعال هستند.

پیش بینی درخواست ۲میلیون و ۲۰۰ هزار ویزا

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌کنیم؛ بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ویزا بگیرند، اظهار کرد: درخواست کردیم که زائران به سامرا نروند، اما بیش از سه برابر سال گذشته اکنون زائر ایرانی در سامرا وجود دارد.

وی درباره مشکلات ستاد اربعین بیان کرد:‌ از ظهر پنج‌شنبه تا ظهر جمعه کنترل سختگیرانه‌ای در مرز مهران از طرف عراق وجود داشت که مذاکره کردیم و آن را به حالت عادی برگرداندیم و مشکل دوم هم افراد فاقد ویزا هستند که پیگیر انتقال و بازگرداندن آنها از نزدیکی مرز هستیم.

مهر نوشت : ذوالفقاری درباره امنیت زائران گفت مسئولیت تامین امنیت در خاک عراق بر عهده همین کشور است، کمک مستشاری، راهنمایی و هماهنگی را برای افزایش ضریب امنیت زائران ایرانی انجام دادیم. همچنین کنترل موکب‌ها نیز با صدور کارت شناسایی و کنترل اطراف موکب‌ها انجام می‌شود. اگر گروه تروریستی قصد اقدام به کاری داشته باشند، اقدامات فنی امنیتی، کنترل انتظامی و ... انجام خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :