موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106731 :کد

جواد جهانگیرزاده:

سفر رئیس مجلس عالی نخجوان به تهران

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -سفر رئیس مجلس عالی نخجوان به تهران

سفیر ایران در باکو با ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به تهران ابراز اطمینان کرد که این سفر باعث ارتقای مناسبات دوجانبه خواهد شد.

سفیر ایران در باکو با ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به تهران ابراز اطمینان کرد که این سفر باعث ارتقای مناسبات دوجانبه خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت: جواد جهانگیرزاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو در سفر خود به جمهوری خودمختار نخجوان با واصف طالب اف رئیس مجلس عالی نخجوان دیدار و گفتگو کرد.جهانگیرزاده در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با طالب اف با اشاره به روابط رو به گسترش دو کشور طی سال های اخیر بر ادامه این روند در طی ماموریت خویش تاکید کرد.


وی با اشاره به اهمیت و جایگاه جمهوری خودمختار نخجوان برای جمهوری آذربایجان و همچنین جمهوری اسلامی ایران،نخجوان را دروازه ورود به جمهوری آذربایجان دانست و تاکید کرد: رابطه بین دو ملت ریشه در خاطرات، علائق و دوستی های مشترک دارد که به هیچ وجه گسستنی نیست. وی با اشاره به پیشرفت و توسعه چشمگیر نخجوان طی دهه گذشته این امر را باعث خوشحالی و ماندگار شدن نام واصف طالب اف دانست. 


سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن تشریح اهداف و برنامه های خود در طول مدت حضور در جمهوری آذربایجان، اولویت برنامه های خود را توسعه هرچه بیشتر همکاری های به ویژه در بخش اقتصادی عنوان کرد.جهانگیرزاده ضمن ابراز خرسندی از پیش بینی های انجام شده برای سفر رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان به تهران، ابراز اطمینان کرد که این سفر باعث ارتقاء روابط و منافع دوجانبه خواهد شد.


واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان نیز در این دیدار ضمن خوش آمدگویی، آغاز ماموریت جواد جهانگیرزاده به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو را به وی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که با حضور وی روند رو به رشد مناسبات همچنان ادامه یابد. وی با اشاره به اقدامات و تلاش های سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، تحول و پیشرفت در حوزه های گمرکی،دانشگاهی، ترانزیت، تبادل انرژی، دارو و تبادل هیات های تجاری را از نتایج مشهود همکاری های دوجانبه برشمرد.


واصف طالب اف نخجوان را خانه دیگر ایرانیان دانست و روابط بسیار نزدیک مردم نخجوان با مردم ایران را نه رابطه مردم دو کشور بلکه رابطه خویشاوندی و دوستی خواند.بازدید از موزه حیدر علی اف، مرکز تجارت نخجوان و ملاقات با وزیر اقتصاد نخجوان و نیز بازدید از محل احداث نیروگاه برق آبی مارازاد – اردوباد از دیگر برنامه های سفیر جمهوری اسلامی ایران در سفر به نخجوان بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :