موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/106754 :کد

زائران اربعین حسینی

صدور روادید برای زائران اربعین حسینی درکمتر از ۲۴ساعت

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۲
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -صدور روادید برای زائران اربعین حسینی درکمتر از ۲۴ساعت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با هماهنگی انجام شده ، صدور روادید برای زائران اربعین حسینی در کمتر از ۲۴ ساعت امکان پذیر شد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با هماهنگی انجام شده ، صدور روادید برای زائران اربعین حسینی در کمتر از 24 ساعت امکان پذیر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، 'سعید اوحدی' دوشنبه شب در جریان بازدید از روند تردد زائران اربعین حسینی در گذرگاه مرزی چذابه با تاکید بر تهیه روادید از سوی زائران اربعین حسینی افزود: 16نمایندگی و کنسولگری عراق در ایران روادید زائران را کمتر از 24ساعت صادر می کنند.


وی 28 آبان را آخرین فرصت برای صدور روادید زائران اربعین حسینی عنوان کرد و گفت: بعد از این تاریخ روادید برای سفرهای زیارتی غیر اربعین صادر می شود.


رئیس سازمان حج و زیارت با ابراز تاسف از اینکه برخی زائران بدون توجه به هشدارهای این سازمان بدون روادید به مرزهای سه گانه مراجعه می کنند ؛ تاکید کرد با توجه به تسهیلات فراهم شده زائران حتما با گذرنامه و روادید به پایانه های مرزی مراجعه کنند.


اوحدی افزود: مسئولان مرزبانی عراق از ورود زائران بدون روادید جلوگیری می کند و اجازه نمی دهند زائری بدون روادید وارد این کشور شود.


وی ظرفیت صدور روادید از سوی طرف عراقی در شبانه روز را 80هزار مورد عنوان کرد و افزود: با تلاش همه دستگاه های اجرایی تا پایان وقت روز یکشنبه بیش از یک میلیون و 400 هزار زائر اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود شمار زائران که در کنگره عظیم اربعین حضور پیدا خواهند کرد به 2 میلیون نفر برسد.


رییس سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: نقد جدی بر رسانه‌های خارجی وارد است چرا که چشمان خود را بر حرکت عظیم اربعین در ملت ایران به سوی عراق بسته اند.


اوحدی اظهار کرد: رسانه های خارجی بیایند تا این همه عظمت را ببینند زیرا همه چیز گواهی از این می دهد که امسال شاهد به ثبت رسیدن یک حماسه ماندگاری از عشاق امام حسین (ع) باشیم.


وی افزود: جا دارد از مردم و دولت عراق تشکر و قدردانی کنیم چراکه در زمانی که مجموعه نیروهای تکفیری و صهیونیستی داعش جنگ ظالمانه ای را بر آن‌ها تحمیل کردند و ارتش عراق در حال جنگ است شاهد حضور حماسی مردم عراق هستیم که قطعا پذیرایی ماندگاری را از زائران دارند.


رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تمهیدات ایجاد شده از سوی سازمان حج و زیارت در ایام اربعین گفت: همه موکب داران و دستگاه های اجرایی مختلف آن چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند تا این شب‌ها شاهد حماسه بزرگ شور و شعور و معنویت زائران مشتاق حضرت سیدالشهدا(ع) باشیم.


اوحدی در جریان بازدید از پایانه مرزی چذابه با شماری از زائران مشتاق حسینی که از عازم عتبات عالیات بودند گفت وگو کرد و از نزدیک با مسائل و مشکلات آنان آشنا شد.


در این بازدید ناصر حویزاوی مدیرکل حج و زیارت خوزستان گزارشی از روند تردد زائران اربعین حسینی در 2 مرز شلمچه و چذابه را بیان کرد.


ایرنا نوشت: پیش بینی شده در ایام اربعین حسینی حدود یک میلیون زائر از شلمچه و 500 هزار زائر از مرز چذابه به عتبات عالیات سفر کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :