موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106766 :کد

دیوان بین المللی کیفری:

آمریکا با شکنجه زندانیان درافغانستان مرتکب جنایات جنگی شده است

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -آمریکا با شکنجه زندانیان درافغانستان مرتکب جنایات جنگی شده است

دیوان بین المللی کیفری در گزارشی از شکنجه زندانیان در افغانستان توسط نظامیان آمریکایی در فاصله سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ خبر داد.

دیوان بین المللی کیفری در گزارشی از شکنجه زندانیان در افغانستان توسط نظامیان آمریکایی در فاصله سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری «جمهور»، دیوان بین المللی کیفری در گزارشی اعلام کرد: نظامیان آمریکا و کارمندان سازمان اطلاعات و جاسوسی این کشور (سیا) با شکنجه زندانیان در افغانستان مرتکب جنایات جنگی شده اند.

 

در ادامه گزارش آمده است: حداقل ۶۱ زندانی در افغانستان بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ میلادی، توسط نیروهای نظامی آمریکایی، شکنجه شده اند.

 

کارمندان سازمان سیا  نیز ۲۷ زندانی را بین همین سال ها در افغانستان شکنجه کرده اند. افغانستان عضو دیوان بین المللی کیفری است.

 

گفتنی است که آمریکا عضو دیوان بین المللی کیفری نیست اما اتباع آن می توانند در صورت ارتکاب جرم در کشوری که عضو این دیوان است، محاکمه شوند. 

 

مهر نوشت: این درحالی است که چندی پیش نیز دیوان بین المللی کیفری اعلام کرده بود که جرایم جنگی که توسط نظامیان خارجی در افغانستان صورت گرفته است را بررسی می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :