موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی الودگی هوا

a/106788 :کد

الودگی هوا

مرگ تدریجی شهروندان تهرانی با آلودگی هوا

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -مرگ تدریجی شهروندان تهرانی با آلودگی هوا

ئیس شورای شهر تهران گفت: آلودگی هوای شهر تهران مقدمات افزایش مرگ ومیر شهروندان تهرانی را فراهم کرده است.

ئیس شورای شهر تهران گفت: آلودگی هوای شهر تهران مقدمات افزایش مرگ ومیر شهروندان تهرانی را فراهم کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، مهدی چمران در سیصد و ششمین جلسه شورای شهر تهران گفت: آلودگی هوا عامل تدریجی شهروندان تهرانی شده و متاسفانه بسیاری از کلانشهرهای کشور نیز اکنون با معضل آلودگی هوا مواجه هستند. 

 
وی افزود: متاسفانه با وجود مشکلات بسیار که در  بحث آلودگی هوا مشاهده می شود تا کنون تلاشی برای رفع این آلودگی نشده و همین موضوع مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است. 
 
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حل مشکل آلودگی هوا در بسیاری از کشورهای دنیا تصریح کرد: بسیار از کشورها که با معضل آلودگی هوا مواجه بوده اند موفق شده اند این مشکل را از پیش رو برداشته و ما نیز اگر می خواهیم در بحث آلودگی هوا موفق عمل کنیم بهتر است از سایر الگوها استفاده شود. 
 
چمران خواستار تقویت زیرساخت ها در حوزه حمل ونقل عمومی شهر تهران شد و اظهار کرد: در بحث مترو، اتوبوس و همچنین نوسازی تاکسی ها موفق عمل نشده و متاسفانه همین موضوع سبب تشدید آلودگی هوای پایتخت شده است. 
 
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته مبنی بر ساخت مترو در شهر تهران خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی ها سالانه 25 تا 30 کیلومتر مترو باید در شهر تهران ساخته شود اما به دلیل برخی کمبودها این ساخت و ساز با کندی انجام می شود. 
 
چمران در ادامه با انتقاد از برگزاری نمایشگاه مطبوعات در مصلی تهران اذعان کرد: با توجه به اینکه نمایشگاه شهر آفتاب در تهران ساخته شده باید تمام نمایشگاه ها به این محل انتقال پیدا کند اما متاسفانه شاهد بودیم که نمایشگاه مطبوعات امسال نیز در مصلی برگزار شد. 
 
وی افزود: برپایی نمایشگاه در مصلی تهران سبب مستهلک شدن فضای این نمایشگاه شده و همین موضوع در آینده مشکل ساز خواهد شد. 
 
تابناک نوشت : چمران با اشاره به اعتراضات مطرح شده از سوی تعزیرات حکومتی به تعیین نرخ از سوی شورای شهر تهران تصریح کرد: تعزیرات به تعیین برخی نرخ ها از جمله تعیین بهای مراکز فرهنگی و ورزشی تحت نظر شهرداری اعتراض هایی را مطرح کرده بود که پس از طرح این موضوع در دادگاه مشخص شد که وظیفه تعیین این نرخ ها بر عهده شهرداری تهران است. 
 
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: بر اساس قانون تعیین نرخ برای برخی از خدمات ارائه شده در شهر تهران بر عهده شورای شهر است و سایر دستگاه ها نیز باید این موضوع را بپذیرند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :