موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/106816 :کد

دشمنی عربستان

فشار سعودی‌ها به الجزائر برای امضا نکردن نامه علیه ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۴
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -فشار سعودی‌ها به الجزائر برای امضا نکردن نامه علیه ایران

در حالی که از ۲۳ کشور عرب زبان تنها ۱۱ کشور تحت نفوذ عربستان نامه ضد ایرانی را امضا کرده‌اند، برخی رسانه‌های سعودی تلاش می‌کنند بر کشورهای مستقل عرب فشار بیاورند.

در حالی که از 23 کشور عرب زبان تنها 11 کشور تحت نفوذ عربستان نامه ضد ایرانی را امضا کرده‌اند، برخی رسانه‌های سعودی تلاش می‌کنند بر کشورهای مستقل عرب فشار بیاورند.

 

به گزارش تحلیل ایران سایت خبری "الوحده" عربستان با انتشار خبر امضای نامه توسط 11 کشور عربی به سازمان ملل نوشت: کشور الجزایر در این فهرست قرار ندارد و سیاست بی‌طرفی اتخاذ کرده است. الجزایر پیش از این نیز با قطعنامه چند کشور عربی علیه حزب الله لبنان مخالفت کرده بود. این سایت در ادامه نوشت: الجزایر در عملیات "عاصفه الحزم" در یمن به رهبری عربستان نیز شرکت نکرد.


یازده کشور عربی در نامه‌ای به سازمان ملل با تکرار ادعاهای بی‌اساس‌شان علیه کشورمان، ایران را به حمایت از تروریسم و مداخله مستمر در امور کشورهای منطقه متهم کردند.


ایسنا نوشت :  23کشور عربی شامل عراق، سوریه، لبنان، اردن، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات متحده عربی، عمان، یمن،کویت، مصر، لیبی، تونس، الجزائر، مراکش، موریتانی، سودان، سومالی، فلسطین، جیبوتی، کومور و صحرای غربی هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :