موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/106841 :کد

در رقابت های مقدماتی

نتیجه فوتبال ایران و سوریه در باتلاق مالزی

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۵۳۷   
 تحلیل ایران -نتیجه فوتبال ایران و سوریه در باتلاق مالزی

تیم ملی فوتبال ایران چهارمین مصاف خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در ورزشگاه غیراستاندارد و چمن باتلاقی تانکوعبدالرحمن مالزی مقابل تیم بی خانمان سوریه برگزار کرد و دو امتیاز ازدست داد

تیم ملی فوتبال ایران چهارمین مصاف خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه را در ورزشگاه غیراستاندارد و چمن باتلاقی تانکو عبدالرحمن مالزی مقابل تیم بی خانمان سوریه برگزار کرد و همانطور که پیش بینی می شد اسیر شرایط بسیار بد جوی شده و دو امتیاز از دست داد. 


به گزارش تحلیل ایران به نقل از تابناک، کی روش با هفت بازیکن از استان های شمالی در ترکیب اصلی شامل سیدجلال حسینی، رامین رضاییان، جهانبخش،امید ابراهیمی، پورعلی گنجی و سعید عزت الهی بدنبال عبور از شرایط جوی نامساعد مالزی بود اما شرایط مضحک زمین و اصرار مسولان برگزاری مسابقه به انجام این مصاف باعث شد تا یکی از عجیب ترین مسابقات همه قاره ها در مقدماتی جام جهانی 2018 رقم بخورد.

 
شاگردان کارلوس کی روش در حالی به مصاف تیم خطرناک و شگفتی ساز سوریه رفتند که با 10 امتیاز حاصل از 3 پیروزی و یک تساوی صدرنشین گروه اول آسیا محسوب شده و در صورت برتری در دیدار امروز با 13 امتیاز ضمن حفظ رتبه نخست جدول، در پایان رقابت‌های دور رفت 80 درصد از راه صعود به جام جهانی آینده را می پیمودند. 
 
در هر صورت و با همه این اوصاف شاگردان کی روش که در دیدارهای گذشته خود در این گروه همه بزرگان را از دم تیغ گذرانده و ازبکستان و کره جنوبی را قلع و قمع کرده بودند نتوانستند بر شرایط ناعادلانه برگزاری مسابقه غلبه کنند و در حدود 100 دقیقه بازی نتوانستند دروازه سوری ها را باز کنند.
 

ایران 11 امتیازی شد و همچنان صدرنشین گروه A رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آسیاست و سوریه هم به امتیاز 5 رسید و در رتبه چهارم ماندنی شد. کره‌جنوبی با 10 امتیار در رتبه دوم و ازبکستان 9 امتیازی و سوم است. قطر 4 امتیازی و چین 2 امتیازی هم در رتبه‌های پنجم و ششم هستند.

 

سه شنبه 25 آبان 1395

استادیوم: تانکو عبدالرحمان  تماشاگر: حدود 6 هزار نفر

داور: علی الصباح 

 

ترکیب اصلی سوریه
دوازه‌بان: ابراهیم عالمه
مدافعان: احمد الصالح، عمرو میدانی، علاء الشبلی، مؤید عجان.
هافبک‌ها:خالد المبیض، تامر الحاج محمد، المواس و عمرو جنیات.
مهاجمین: عمر خریبین، سنحاریب ملکی
 
ترکیب تیم ملی ایران 
سوشا مکانی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی(60-رضاقوچان نژاد)، رامین رضائیان،سعید عزت‌الهی، اشکان دژاگه(65-وحید امیری)، علیرضا جهانبخش.

 دقیقه 2 : شرایط بسیار بد و فاجعه بار زمین با توجه به بارندگی شدید روی دوندگی بازیکنان تاثیرگزار نشان می دهد و لباس بازیکنان در همین دقایق ابتدایی گل آلود است.

 

دقیقه 13: روی یک ضربه ایستگاهی مهاجم سوری از خروج نامطمئن سوشا مکانی نتوانست استفاده کند و توپش را با ضربه سر به بیرون فرستاد.

 

دقیقه 30: اشتباه بازیکنان ایران یک کرنر را نصیب سوریه کرد که مهاجمان این تیم نتوانستند از آن سود ببرند.
 
دقیقه 34: حرکت کریم انصاریفرد به سمت دروازه سوریه با دخالت مدافع سوری همراه شد که در ادامه او با سماجت توپ را از آن خود کرد اما ضربه نهایی را نتوانست به خوبی سمت دروازه حریف بزند و توپ در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

 

دقیقه 54: ارسال بلند از سوی رامین رضاییان پشت محوطه جریمه نصیب مهدی طارمی شد که این بازیکن بعد از کنترل توپ، ضربه را به سمت دروازه نواخت که با اختلاف به بیرون رفت.

 

دقیقه 76: ضربه ایستگاهی خطرناک برای سوریه از پشت محوطه جریمه ایران با برخورد توپ به زمین در نزدیکی سوشا مکانی با اختلاف کم به بیرون رفت تا خطر از روی دروازه ایران دور شود.
 
دقیقه 77: ارسال خطرناک از سوی علیرضا جهانبخش با دفع توپ از زیر تیرک به یک کرنر برای تیم ملی ایران تبدیل شد.

 

دقیقه 80: پرتاب اوت بلند توسط وحید امیری با برش مناسب از سوی انصاریفرد همراه شد که توپ در آستانه استفاده حمله وران ایران توسط آلما، دروازه بان سوری دفع شد.
 
دقیقه 86: بهترین فرصت گلزنی برای تیم ملی ایران روی ارسال میلاد محمدی روی تیر دوم و ضربه سر جهانبخش با اختلاف کم به بیرون رفت.

 

دقیقه 87: حرکت خوب تیم ایران از سمت چپ با ارسال خوب میلاد محمدی همراه بود که ضربه سر علیرضا جهانبخش را هم به دنبال داشت، اما توپ با فاصله کمی به بیرون رفت تا بهترین موقعیت ایران برای گلزنی هدر برود.
 
دقیقه 2+90: ارسال روی دروازه سوریه و توپ برگشتی در پشت محوطه جریمه به علیرضا جهانبخش رسید که شوت سرکش این بازیکن با برخورد به مدافعان سوریه راهی کرنر شد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :