موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106869 :کد

منابع امنیتی:

انفجار بمب در جنوب غرب بغداد

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -انفجار بمب در جنوب غرب بغداد

یک منبع امنیتی در عراق روز سه شنبه اعلام کرد که انفجار بمبی در جنوب غرب بغداد پایتخت این کشور منجر به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن ۷ نفر دیگر شد.

 یک منبع امنیتی در عراق روز سه شنبه اعلام کرد که انفجار بمبی در جنوب غرب بغداد پایتخت این کشور منجر به کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن 7 نفر دیگر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران،جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: عده‌ای از افراد که شب گذشته با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند.سردار محسن فتحی‌زاده با اشاره به تردد نیمه روان در مرز مهران اظهار داشت: فرایند عبور از مرز مهران تسریع می‌یابد.


وی عنوان کرد: تاکنون یک میلیون و 447 هزار زائر از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده اند که بیش از 650 هزار زائر مربوط به مرز مهران، 446هزار زوار مرز چزابه و 307 هزار زائر نیز در مرز شلمچه بودند.جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا عنوان کرد: سه هزار نفر تاکنون از مرز مهران به دلیل نداشتن مدارک قانونی از جمله گذرنامه و ویزا به شهرهای خود بازگشت داده شده اند.

به نوشته تابناک، وی اظهار کرد: عده‌ای از افراد هم که دیشب با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفتند.

سردار فتحی‌زاده بابیان اینکه این افراد بـا هماهنگی دستگاه قضا و امکاناتی که مسئولان استان ایلام در اختیار ما قرارداده اند به شهرهای عقبه بازگردانده شدند، افزود: در ساعات اولیه بامداد امروز به خاطر تجمع عده‌ای از افراد قانون‌شکن مشکلاتی برای تردد زائران به وجود آمد و موجب توقف تردد زائران شد که با دخالت نیروهای مرزبانی ، این افراد کنار زده شدند و گیت‌ها برای ورود زائران باز شد.

وی تأکید کرد: به‌هیچ ‌وجه امکان تردد بدون مدارک قانونی معتبر وجود ندارد و کسانیکه به مرزها مراجعه می‌کنند حتماً گذرنامه و روادید در دست داشته باشند.جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: از مردم می خواهیم برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی ( ع )  به خصوص در مرز مهران از ورود بدون ویزا و گذرنامه به این مرز خودداری کنند.

 

                               

عراق     بمب     بغداد     کشته     زخمی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :