موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106880 :کد

طبق گزارش:

درگیری ارتش و پلیس در بلژیک

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -درگیری ارتش و پلیس در بلژیک

هزاران نفر از کارکنان ارتش بلژیک که به طرح دولت برای افزایش سن بازنشستگی نیروهای مسلح معترض بودند، با پلیس این کشور درگیر شده‌اند.

 هزاران نفر از کارکنان ارتش بلژیک که به طرح دولت برای افزایش سن بازنشستگی نیروهای مسلح معترض بودند، با پلیس این کشور درگیر شده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی، حدود هشت هزار و 500 سرباز بلژیکی سه‌شنبه در خیابان‌های بروکسل، پایتخت این کشور، تظاهرات کردند.درگیری میان کارکنان ارتش و نیروهای پلیس هنگامی آغاز شد که معترضان سعی کردند وارد خیابان محل سکونت چالز میشل، نخست‌وزیر بلژیک، شوند.پلیس ضدشورش بلژیک نیز برای ممانعت از ورود معترضان به این خیابان، به استفاده از ماشین‌های آب‌پاش و گاز اشک‌آور متوسل شد.


معترضان نیز در واکنش به این اقدامات به سوی نیروهای پلیس مواد محترقه و دودزا پرتاب کردند.نظامیانی که به طرح دولت معترض بودند، اعلام کردند آنها «همانند لیمو» در حال چلانده‌شدن هستند.این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که استفاده از نیروهای ارتش بعد از حمله‌های تروریستی داعش در شهرهای پاریس و بروکسل افزایش یافته است.


نیروهای ارتش بلژیک در طول یک سال گذشته به طور تمام وقت از ساختمان‌های دولتی و ساختمان‌های اتحادیۀ اروپا حفاظت کرده‌اند.دولت بلژیک ماه گذشته سن بازنشستگی نیروهای ارتش را هفت سال افزایش داد؛ نیروهای ارتش تا پیش از اعلام این طرح در 56 سالگی بازنشست می‌شدند اما با این تغییر آنها در سن 63 سالگی بازنشسته می‌شوند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :