موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106887 :کد

در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پرتغال

شرط اسد برای همکاری با ترامپ

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۳
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -شرط اسد برای همکاری با ترامپ

رییس جمهوری سوریه آمادگی کشورش را برای همکاری با رییس جمهوری جدید آمریکا مشروط به جدی بودن وی در مقابله با تروریسم اعلام کرد و در عین حال خواستار توقف حمایت این کشور از تروریست ها در سوریه شد.

رییس جمهوری سوریه آمادگی کشورش را برای همکاری با رییس جمهوری جدید آمریکا مشروط به جدی بودن وی در مقابله با تروریسم اعلام کرد و در عین حال خواستار توقف حمایت این کشور از تروریست ها در سوریه شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) بشار اسد در گفت وگو با شبکه تلویزیونی پرتغال در پاسخ به این پرسش که چه انتظاری از دونالد ترامپ رییس جمهوری متخب آمریکا دارد، گفت: امیدواریم آمریکا بیطرف باشد و به قانون بین الملل احترام بگذارد؛ از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها دست بردارد و حمایت از تروریست ها در سوریه را متوقف کند.

 

ایرنا نوشت: وی در عین حال نسبت به توانایی ترامپ در انجام وعده هایش از جمله برای مقابله با تروریسم ابراز تردید کرد و در عین حال گفت: اگر وی با تروریست ها بجنگد ما به همراه روس ها، ایرانی ها و شماری دیگری از کشورهایی که خواهان شکست دادن تروریست ها هستند، برای او همپیمانانی طبیعی در این زمینه خواهیم بود.رییس جمهوری سوریه در پاسخ به این پرسش که آیا با آمریکا علیه تروریسم همکاری خواهد کرد، گفت: ما بیش از هر کس دیگری در جهان از تروریسم رنج برده ایم؛ از این رو اگر آنها در این زمینه صادق بوده و اراده انجام آن را داشته باشند، طبعاً با آنها همکاری خواهیم کرد.


بشار اسد در باره همکاری کشورش با آنتونیو گوترس دبیرکل جدید سازمان ملل متحد نیز گفت: ما از دبیرکل جدید سازمان ملل انتظار داریم در اظهارنظرها و سخنرانی های خود در باره هرگونه تنش و جنگ در جهان از جمله سوریه، واقع گرا و منطقی باشد و این مسؤولیت را به وزارت امور خارجه آمریکا واگذار نکند.وی با اشاره به اوضاع حلب به ویژه بخش شرقی این شهر و اشغال آن از سوی تروریست ها گفت: تروریست ها از شهروندان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و ما به عنوان دولت وظیفه داریم با تروریست ها تا آزدسازی کامل آن، مبارزه کنیم و شهروندان غیر نظامی را نجات دهیم.


رییس جمهوری سوریه با اشاره به مشکلاتی که ترورییست ها برای مردم در مناطق تحت اشغال خود به وجود آورده اند، گفت: وقتی تروریست ها بعضی مناطق را به تصرف خود درآورند، بیشتر مردم، آن مناطق را ترک کرده و به مناطق تحت کنترل دولت روی آوردند.اسد در پاسخ به پرسشی در باره حمایت روسیه، ایران و حزب الله از این کشور علیه تروریسم، با اشاره به حضور تروریست های زیادی از مناطق مختلف جهان در سوریه، گفت: جنگ در سوریه به چند تروریست داخل کشور محدود نمی شود بلکه به جنگی بین المللی علیه سوریه شباهت دارد. از این رو سوریه بدون کمک دوستانش به تنهایی نمی توانست با چنین جنگی مقابله کند. به این دلیل حضور و حمایت آنها بسیار مهم و اساسی بوده است.وی، نقش روسیه، ایران و حزب الله را در حمایت از این کشورش در برابر تروریسم کلیدی و بسیار مهم دانست و بر مقابله جدی با گروه های تروریستی تأکید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :