موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/106891 :کد

سفیر ایران در آنکارا

حل و فصل بحران‌ها و تامین امنیت مسئولیت مهم ایران و ترکیه

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۳
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -حل و فصل بحران‌ها و تامین امنیت مسئولیت مهم ایران و ترکیه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با ابراهیم چلبی رهبر حزب مام وطن ترکیه و معاونانش ملاقات و پیرامون توسعه روابط و همکاری‌ها بین دو کشور گفت‌و‌گو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با ابراهیم چلبی رهبر حزب مام وطن ترکیه و معاونانش ملاقات و پیرامون توسعه روابط و همکاری‌ها بین دو کشور گفت‌و‌گو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،سفیر ایران در این دیدار با اشاره به وجود اشتراک و اتفاق نظر بین مقامات عالی ایران و ترکیه برای توسعه و تعمیق روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ابراز امیدواری کرد: تفاوت نگاه در پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای هم در مسیر برقراری اتحاد و اتفاق نظر قرار گرفته است. خصوصا اینکه ایران و ترکیه مسئولیت مهمی در راستای حل و فصل بحران‌ها و تامین امنیت منطقه به عهده دارند.


وی با اشاره به اراده عالی دو کشور جهت توسعه روابط اقتصادی، تجاری و بازرگانی افزود: بخش‌های خصوصی و دولتی ایران و ترکیه در جهت تحقق اهداف چشم‌انداز 30 میلیارد دلاری در تلاش و ارتباط مستمر قرار دارند.سفیر ایران با بیان ابعاد مختلف خطر افراط گرایی و تروریسم برای منطقه و جهان گفت: علاوه بر وظایف و مسئولیت دولت‌ها، احزاب و گروه‌های ذینفوذ سیاسی هم می‌توانند از طریق روشنگری و بالا بردن سطح آگاهی‌های عمومی در جهت مبارزه با افراط و ریشه‌های این معضل بزرگ جامعه بشری مساعدت و تلاش کنند.


میزان نوشت: ابراهیم چلبی نیز در این ملاقات گفت: ایران و ترکیه دو همسایه بزرگ دارای پیشینه تاریخی و مشترکات فرهنگی در منطقه هستند. مردمان همواره با صمیمیت در کنار یکدیگر زیسته‌اند و گسترش روابط و همکاری سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایران و ترکیه امری مهم و ضروری است.وی با اشاره به اهمیت برقراری صلح و ثبات و رفع مسائل و مشکلات موجود منطقه افزود: منطقه و جهان اسلام در شرایط خطیری به سر می‌برد. افراط گرایی و تروریسم بلای جان منطقه وجهان است. بر این اساس مهم و ضروری است که ایران و ترکیه برای برقراری صلح و ثبات در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :