موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106902 :کد

به نقل از المیادین،

آزادسازی مناطق غرب موصل

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۳
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -آزادسازی مناطق غرب موصل

نیروهای داوطلب مردمی عراق بعد از درگیری‌های شدید با تروریستهای داعشی، چندین روستا در غرب موصل را از لوث آنها آزاد کردند.

 نیروهای داوطلب مردمی عراق بعد از درگیری‌های شدید با تروریستهای داعشی، چندین روستا در غرب موصل را از لوث آنها آزاد کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از المیادین، نیروهای داوطلب مردمی عراق از آغاز مرحله سوم عملیات آزادسازی غرب موصل تاکنون موفق شدند تقاطع عدایه، روستاهای الرکراک، صهل عباس، و الرحمانیه را از لوث گروه تروریستی داعش آزاد کنند.


نیروهای داوطلب مردمی عراق دو روستای ام حجاره السفلی و تل الصوان را نیز آزاد کرده و به روستای ام خیه یورش بردند که تا لحظه مخابره این خبر، درگیری‌های شدید بین این نیروها و تروریستهای داعشی در این روستا همچنان ادامه دارد.این نیروها همچنین موفق شدند بعد از درگیری‌های شدید با تروریستهای داعشی، در روستاهای الطینیه و عین صلیبی در غرب موصل پیشروی کنند.


به موازات پیشروی نیروهای داوطلب مردمی عراق، نیروهای عراقی نیز به فرودگاه موصل در مرکز این شهر نزدیک‌تر شده‌اند.احمد الاسدی سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق صبح دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرحله سوم عملیات حشدالشعبی در غرب موصل آغاز شد.مأموریت آزادسازی تلعفر در غرب موصل به نیروهای داوطلب مردمی عراق واگذار شده است.


تسنیم نوشت: شهر تلعفر که در سال 2014 به اشغال گروه تروریستی داعش در آمده است، 65 کیلومتر با مرکز موصل فاصله دارد.این شهر پایگاه مهم داعش و راهی برای عبور تروریست‌ها از سوریه به موصل و بالعکس است و از این مسیر همه کمک‌های لجستیک برای داعش  فرستاده می‌شود.نیروهای داوطلب مردمی عراق در مرحله اول و دوم عملیات خود در محور غربی موصل دهها منطقه را از لوث تروریستهای داعشی آزاد کردند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :