موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106934 :کد

اتش بس یمن

توافق انصارالله یمن و عربستان برای آتش‌بس

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -توافق انصارالله یمن و عربستان برای آتش‌بس

وزارت خارجه عمان تایید کرد که دیدار اخیر جان کری با همتای عمانی و هیئت حوثی‌ها در مسقط به توافق برای اجرای آتش‌بس در یمن منجر شده است.

وزارت خارجه عمان تایید کرد که دیدار اخیر جان کری با همتای عمانی و هیئت حوثی‌ها در مسقط به توافق برای اجرای آتش‌بس در یمن منجر شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، یکی از مسئولان وزارت خارجه عمان اعلام کرد: در حاشیه سفر جان کری، وزیر خارجه آمریکا به مسقط و با تلاش‌های یوسف بن علوی بن عبدالله، وزیر خارجه عمان با آتش‌بس در یمن به شرط پایبندی طرف‌های دیگر به تعهداتشان و ازسرگیری مذاکرات در پایان ماه نوامبر 2016، توافق شد.

 
مسئول مذکور که خواست نامش فاش نشود افزود: این اقدام باید براساس ترتیبی که در نقشه راه سازمان ملل وجود دارد به عنوان اساس مذاکرات برای رسیدن به حل و فصل فراگیر اختلافات و تشکیل دولت وحدت ملی صورت گیرد.
 
مسئول وزارت خارجه عمان تأکید کرد: ما از این توافق استقبال می‌کنیم. این توافق در ازسرگیری مذاکرات و حل و فصل فراگیر بحران نقش به سزایی دارد.
 
جان کری روز سه‌شنبه پس از پایان دیدارش در عمان به امارات رفت و از توافق میان عربستان و انصارالله برای آتش‌بس در یمن خبر داد. وی گفت که این آتش‌بس از 17 نوامبر اجرایی و دولت وحدت ملی نیز قبل از پایان سال جاری میلادی تشکیل خواهد شد.
 
جان کری قبل از رفتن به امارات با مقامات عمان و هیئت حوثی‌ها در مسقط دیدار کرده بود. با وجود اعلام این توافق، دولت مستعفی یمن تأکید کرده که این توافق به آن‌ها هیچ ربطی ندارد.
 
تابناک نوشت : از زمان شکست مذاکرات صلح یمن در کویت درگیری‌ها در یمن شدت گرفته است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :