موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/106943 :کد

دیدار کری با انصار الله

دیدار«کری»با انصارالله با هماهنگی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -دیدار«کری»با انصارالله با هماهنگی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت

دیدار «کری» با انصارالله با هماهنگی قبلی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت

دیدار «کری» با انصارالله با هماهنگی قبلی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت

 

به گزارش تحلیل ایران ، وبگاه «الخلیج» امارات اعلام کرد دیدار «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با هیأت انصارالله در مسقط با هماهنگی قبلی وزارت خارجه آمریکا با وزارت خارجه عمان صورت گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است: (پس از این) وزرات خارجه عمان با هیأت انصارالله در صنعا تماس گرفت و به آنها اطلاع داد به مسقط بیایند.

الخلیج درباره علت دیدار وزیر خارجه آمریکا با هیأت انصارالله بدون حضور نمایندگان «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق، نوشت در صورت موافقت انصارالله و دولت مستعفی با راه‌حلی سیاسی بر اساس طرح سازمان ملل، آمریکا اصرار دارد صالح در هیچ معادله سیاسی در آینده حضور نداشته باشد.

بنا بر این گزارش، در دیدار کری با هیأت انصارالله درباره طرح سازمان ملل برای حل مساله صحبت شد و کری از انصارالله درخواست کرد انعطاف بیشتری از خود نشان دهند.

جان کری سه‌شنبه (دیروز) از توافق طرف‌های درگیر در یمن برای آتش‌بس در این کشور از از 17 نوامبر (27 آبان‌ماه) یعنی دو روز دیگر خبر داد.

«یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان نیز اعلام کرد که توافق آتش‌بس اعلام شده از سوی آمریکا منوط به پابندی طرف‌ها به آن و از مذاکرات تا پایان ماه جاری (نوامبر) است.

فارس نوشت : وبگاه‌های عمانی دیروز از دیدار جان کری با سلطان قابوس پادشاه عمان و یوسف بن علوی وزیر خارجه این کشور خبر دادند اما رسما درباره دیدار وی با هیأت انصارالله خبری منتشر نکردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :