موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/106963 :کد

در پی حمله به عزاداران اربعین

مجمع جهانی اهل بیت(ع) کشتارمردم نیجریه را محکوم کرد

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -مجمع جهانی اهل بیت(ع) کشتارمردم نیجریه را محکوم کرد

مجمع جهانی اهل بیت (ع) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله وحشیانه نیروهای ارتش نیجریه به شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) خواستار برخورد با عاملان خشونت طلب این حادثه شد.

مجمع جهانی اهل بیت (ع) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله وحشیانه نیروهای ارتش نیجریه به شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) خواستار برخورد با عاملان خشونت طلب این حادثه شد.

 

به گزارش تحلیل ایران در پی حملات خونین نیروهای ارتشی و امنیتی نیجریه به مراسم عزاداری اربعین حسینی و به خاک و خون کشیده شدن ده ها تن از شیعیان مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام ددمنشانه، از سازمان‏های اسلامی خواست تا این‏گونه اعمال ضدبشری را محکوم نموده و با عاملان خائن و خشونت‏ طلب برخورد قانونی نمایند.


در این بیانیه که نسخه ای از آن ارسال شده، آمده است: در سایه سکوت محافل حقوق بشر و کشورهای مدعی آزادی بار دیگر جهانیان شاهد تداوم کشتار بی‏ رحمانه و ظالمانه ارتش و نیروهای امنیتی نیجریه علیه پیروان اهل بیت(ع) در این کشور هستیم.


این جنایتکاران بی ‏شرم، مردم عزادار حسینی را در ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و نیز در راهپیمایی اربعین به خاک و خون کشیدند و بسیاری از مردان و زنان و کودکان بی‏گناه را به شهادت رساندند و صدها نفر را زخمی و مجروح کردند.


در بیانیه همچنین آمده است: طبق اعلام جنبش اسلامی نیجریه و شاهدان عینی، پلیس و نیروهای امنیتی با خشونت و بی‏ رحمی و افراط بیش از حد به راهپیمانان صلح ‏طلب با سلاح ‏های گرم و گلوله ‏های آتشین حمله کرده و آنان را به خاک و خون کشیدند.


مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: ارتش و نیروهای امنیتی مستبد و خون خوار با تحریک رژیم آل سعود و فرقه ضاله وهابیت و عوامل آنان در چند سال اخیر خصومت و کینه خود علیه پیروان اهل بیت(ع) را تشدید کرده و حتی امامان جماعت وابسته به وهابیت و جریان‏ های تکفیری مسلح در هر سخنرانی تنفرآمیز فرقه‏ ای خود، همواره ارتش و نیروهای مسلح را بر علیه شیعیان تحریک می کنند.


در این بیانیه آمده است:‌ این موج سرکوب شیعیان از سال گذشته با یورش سربازان و نیروهای امنیتی نیجریه به یک حسینیه در شهر زاریا در ایالت کادونا آغاز شد و در آن زمان به حسینیه و خانه شیخ ابراهیم زکزکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه یورش برده و او را به شدت زخمی و دستگیر کردند و بیش از 1000 نفر کشته و زخمی نمودند که از میان آنها 350 نفر را در گورهای دسته جمعی دفن کردند.


ایرنا نوشت: مجمع جهانی اهل بیت(ع)‌ ازسازمان‏ ها و محافل حقوق بشری و مردم آزادی‏ خواه و حق‏ طلب جهان خواست تا با محکوم کردن این جنایت، گام‏ های عملی جهت معرفی و محاکمه عاملان این کشتار بردارند و از دولت نیجریه نیز خواست تا هر چه زودتر زندانیان سیاسی بی‏ گناه از جمله شیخ ابراهیم زکزکی را آزاد نماید و از بروز و تکرار چنین فاجعه و جنایت ضدبشری در آینده جلوگیری نماید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :